Dni včelárstva pre pedagógov

Dňa 16. 9. 2015 prebehol v priestoroch elokovaného pracoviska Deň včelárstva pre pedagógov. Zúčastnili sa ho nielen pedagógovia základných škôl, ale aj žiaci našej školy.  V tento deň mohli učitelia zážitkovou formou dostať vzácne informácie a prakticky sa aj zúčastniť environmentálnych aktivít priamo vo včelnici v Mestskom parku v Lučenci.

Cieľom tejto akcie bolo dôkladné predstavovanie sveta opeľovačov nielen teoretickou prednáškou, ale aj praktickou ukážkou práce nad otvoreným úľom. Za našu školu sa tejto akcie zúčastnili pani učiteľky S. Gabľasová a A. Lenhartová. Zo žiakov sa zúčastnili vybrané žiačky z druhého stupňa. Celý deň sa niesol v priateľskom duchu a príjemnej atmosfére. Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie a prakticky sme mohli dokázať prekonať strach zo včiel v priamom kontakte s nimi.

PaedDr. S. Gabľasová PhD.

Fotografie: D. Turčáni, S. Keresteszová, Včelí kRaj

zsstefanikalc@gmail.com
    sekretariát školy:

Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy:

Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421