Boli sme pri otváraní včelnice v Mestskom parku v Lučenci

V školskom roku 2014/15 sme v spolupráci s Davidom Turčánim a Soničkou Keresteszovou zo Včelieho kRaja (http://www.vcelikraj.sk) spojili sily a otvorili Včelársky krúžok. Pravidelne sme navštevovali so žiakmi včelnicu na Liešnici či už v rámci školských výletov, denného letného tábora, v rámci Dní dobrovoľníctva a zároveň David a Soňa prišli medzi nás na tvorivé dielne, besedy na hodinách zdravého životného štýlu, biológie a prírodovedy

Od začiatku sme podporovali aj myšlienku otvorenia včelnice v Mestskom parku v Lučenci a po trištvrte roku úsilia sme 29. júla 2015 boli pri otvorení a krste včelnice v parku. Prišli aj deti zo včelárskeho krúžku: štvrtáčka Majka Malčeková a deviatačky  Bianka Brťková, Dianka Oravcová, ktoré nemajú strach pred možným uštipnutím. Naopak, množstvo vedomosti a prirodzený kontakt. Bianka zúročila svoje vedomosti v ôsmom ročníku, kedy sa v rámci biologickej olympiády venovala práve významu včiel v živote človeka.

Naša spolupráca so Včelím kRajom pokračuje. V školskom roku 2015/16 ponúkame opäť Včelársky krúžok a Včelí kRaj je zapojený aj do projektu Remeselný dvor pod starým orechom, ktorého súčasťou je vybudovanie včelieho kútika. Besedy, tvorivé dielne a praktické vyučovacie hodiny vo včelnici v mestskom parku zaručujú praktickú výučbu, bez ktorej súčasný výchovno - vyučovací proces nemôže prebiehať.

Články k otvoreniu včelnice:

http://lcinfo.sk/foto-vcelnicu-v-luceneckom-parku-pokrstili-medovym-kolacikom/

http://www.teraz.sk/regiony/v-parku-otvorili-vcelnicu-bude-sluzit/148179-clanok.html

Novinky

Kontakt

 • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
  zsstefanikalc@gmail.com
 • +421 47 4333 648
  sekretariát školy:
  0911 650 190

  Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy:
  0911 650 189

  Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421

Fotogaléria