• Hokejové osobnosti

• NIKITA LILLIANA KRIŠTOFÍKOVÁ - PORTRÉT HRÁČKY

NIKITA_LILLIANA_KRIŠTOFÍKOVÁ.pdf

MARKO VARGA - ÚSPEŠNÝ HOKEJISTA HC LUČENEC

KEĎŽE AKTUÁLNE PREBIEHAJÚ MS V ĽADOVOM HOKEJI, RADI BY SME PREZENTOVALI HRÁČA HC LUČENEC, ŠIKOVNÉHO ŽIAKA, KTORÝ PRISTUPUJE ZODPOVEDNE K ŠKOLSKÝM POVINNOSTIAM A ZÁROVEŇ DOSAHUJE ÚSPECHY V ĽADOVOM HOKEJI.

MARKO VARGA, ŽIAK VI.Š TRIEDY, JE PRE NAŠICH ŽIAKOV VZOROM. SVOJE ZÁŽITKY A ÚSPECHY POSLEDNEJ SEZÓNY SÁM OPÍSAL VO SVOJOM PRÍSPEVKU. PREČÍTAŤ SA OPLATÍ!

Rodičia sú v podpore svojich detí nesmierne dôležití! Nie je tomu inak ani u rodičov Marka Vargu.

Markova mamina nám napísala: "Dúfam, že článok bude malou motiváciou pre deti, aj ich rodičov, ktorí plánujú dať svoje deti na hokej, aby tak urobili. Je to pekný šport, ktorý prináša so sebou úžasné zážitky, radosti, sklamania, obetu, drinu, snahu dosiahnuť vytýčené ciele a hlavne radosť z ich dosiahnutia."

TURNAJ PEE – WEE V KANADE A POCITY Z VÝBERU U13 STRED

Na turnaj Pee – wee v Kanade som veľmi chcel ísť, lebo je to najväčší turnaj na svete pre kategóriu U13. Veľmi som sa tešil, keď ma rodičia zobrali na try – out do Trenčína. Prišlo tam vyše 60 detí a preto som bol veľmi rád, keď ma vybrali. Na turnaj išlo zo Slovenska 18 detí a 2 brankári.

Cesta do Quebecu nám trvala vyše 24 hodín. Po príchode nás vo dvojiciach ubytovali v kanadských rodinách. Naši rodičia už boli s týmito rodinami v kontakte, takže sme vedeli už o nich niečo. Naša rodina mala 2 deti v našom veku. Za 2 týždne, kým sme u nich bývali, sme sa skamarátili. Dorozumievali sme sa po anglicky, takže som si trošku precvičil svoje znalosti. Mali sme možnosť vidieť, ako žije bežná kanadská rodina, ich bežný deň a zvyky.

Štadión VIDEOCENTRÉ, kde sa turnaj konal, je veľmi veľký a pekný. Má kapacitu vyše 70000 miest a nikdy predtým som na takom obrovskom štadióne nebol. Počas turnaja sme hrali s takými tímami ako New York Islanders, Columbia Blue Jackets, Pitsburgh Penguins a San Jose Shark. Pred každým zápasom sme od súperov dostali spomienkové odznaky. Je to u nich veľká tradícia a kanadské deti tieto odznaky zbierajú a na burzách vymieňajú.

Niektoré zápasy sme prehrali, iné vyhrali a mali sme aj remízy. Medzi zápasmi sme mali prestávky a počas nich sme pozreli kultúrne pamiatky Quebecu. Je to pekné staré mesto a vždy sme mali čo pozrieť.

Aj napriek tomu, že sme turnaj nevyhrali, mám na Kanadu veľmi pekné spomienky. Získal som veľa nových kamarátov, aj kanadských a dúfam, že ešte sa tam vrátim.

Ešte kým som bol v Kanade, som sa dozvedel, že si ma Stredoslovenský zväz ľadového hokeja vybral do projektu VÝBER U13 STRED. Na prvom zraze 4.3.2019 nás bolo dokopy 40 chlapcov. Na druhý zraz 25.3.2019 už pozvali len 20 chlapcov. Bol som veľmi rád, že som bol medzi nimi a nakoniec ma tréneri nominovali aj na turnaj ALTIS CUP U14 2019 v Námestove. Turnaj bol ťažký a tréneri od nás vyžadovali prísnu disciplínu. Veľmi som sa potešil, keď ma v druhom zápase zvolili tréneri za najlepšieho hráča zápasu. Nakoniec sme obsadili 3. miesto. AJ z tohto turnaja mám veľmi pekné spomienky. Dúfam, že aj naďalej budem patriť do tohto projektu. Urobím preto všetko a budem na sebe makať ďalej.

Marko Varga VI.Š

Foto: Archív rodina Vargová