Projekty - granty - dotácie

Zriadenie jazykovej učebne a dovybavenie knižnice

Projekt „Skvalitnenie vzdelávania žiakov Základnej školy M. R. Štefánika Lučenec prostredníctvom zriadenia jazykovej učebne a dovybavenia školskej knižnice“ v celkovej výške finančných prostriedkov 24 635,13 € je realizovaný zo zdrojov EÚ v rámci Integrovaného regionálneho operačného rámca a Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Výsledkom projektu je nová moderná jazyková učebňa pre skvalitnenie výučby cudzích jazykov. K sprievodným aktivitám patrí realizácia troch cudzojazyčných krúžkov a štyroch projektov eTwinning. V oblasti vzdelávania sa realizuje interné vzdelávanie pod názvom Cudzojazyčné projekty eTwinning a pre komunitu pedagógov nášho regiónu to bude metodický deň zameraný na vzájomné odovzdávanie si skúseností z realizácie medzinárodných jazykových projektov.

Ďalšou oblasťou, ktorá je realizáciou projektu skvalitnená, je podpora rozvoja čitateľskej gramotnosti. Modernizácia sa týka dovybavenia už existujúcej školskej knižnice o 2 ks PC zostavy, 4 tablety, dataprojektor, plátno ako aj o doplnenie knižného fondu o tituly vo výške 1 500€.  Počas školského roka škola zrealizuje zaujímavé podujatia ako Odpoludnia s poéziou, v mesiaci október 2018 sme sa už zapojili do aktivít Slovenskej pedagogickej knižnice „O najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ a „Záložka do školy spája slovenské školy“. O oblasť tvorivého písania sa stará krúžok Školský časopis.

zsstefanikalc@gmail.com
    sekretariát školy:

Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy:

Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421