Cudzojazyčná knižnica

Ponuka cudzojazyčnej literatúry

Cudzojazyčná knižnica sa nachádza na poschodí hlavnej budovy. Ponúka knižné tituly anglickej a nemeckej literatúry.

Zoznam anglických kníh, CD a DVD.pdf

Zodpovedný pedagóg: Mgr. Aneta Matúšková, vedúca PK CUJ

Podmienky, ktoré musím dodržať pri vypožičaní knižných titulov!

1. Knihu si musím vážiť, nakoľko nie je mojím vlastníctvom, len som si ju požičal a v stave, v akom som ju obdržal, ju aj musím vrátiť.
  2. Do knihy nerobím somárske uši. Keď niečo prečítam a chcem si poznačiť, kde som skončil, použijem záložku.
  3. Keď nejakému slovíčku nerozumiem, neprekladám si ho písaním do knihy. Vezmem si papier alebo na to vopred určený zápisník a všetky neznáme slová si doň vpíšem aj so slovenským prekladom (knihu raz aj tak budem musieť vrátiť a takto sa k slovíčkam budem môcť opäť vrátiť aj bez knihy).
  4. Pri mäkkých väzbách tzv. paperback knihách, knihy neohýbame, aby sa z nich nestali nechcené vejáre.
  5. Ak budeš mať chuť na niečo pod zub, knihu odlož bokom, aj keď ťa veľmi zaujala. Ten, ktorý bude čítať knihu po tebe, určite nechce vedieť, čím si si plnil žalúdok a učiteľ, ktorý knihu od teba preberie späť fľaky alebo poškodenia určite objaví.
  6. Ak akýmkoľvek spôsobom knihu poškodíš, budeš musieť škodu na knihe uhradiť sumou prislúchajúcou poškodeniu knihy. Knihy sú osobnou zbierkou vyučujúcich CUJ, nie vlastníctvom školy, preto sa k nim správaj s úctou.

Nebyť učiteľov a ich snahy o naučenie ťa cudzieho jazyka, nemal by si túto skvelú možnosť, požičať si knihu priamo zo školy.

Ak budeš týchto 6 pravidiel dôsledne dodržiavať, urobíš pre seba a svojho učiteľa veľký krok vpred. Jazyk ti otvára bránu do sveta a preto sa chyť každej šance, ako sa v ňom zlepšiť!

zsstefanikalc@gmail.com
    sekretariát školy:

Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy:

Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421