Projekt VISEGRAD

Návšteva partnerských škôl

15.10.-18.10.2018 sme u nás srdečne privítali delegované skupiny z Bieloruska, Poľska a Českej republiky v rámci projektu VISEGRAD. Naše spoločné dni sprevádzal tanec, spev, divadlo, kultúra, umenie, slovenská kuchyňa a krásy slovenskej prírody. Hostí sme na našej škole privítali spevom, chlebom a soľou.
Nasledoval bohatý kultúrny program: ľudový remeselnícky jarmok, spev,tanec,divadelne predstavenie, prehliadka Radnice, synagógy a iných pamiatok nášho mesta.

Našim priateľom zo zahraničia sme ukázali krásy slovenskej prírody. Všetci sme sa poriadne zapotili,kým sme sa dostali k Harmaneckej jaskyni,ale jej krása očarila každého. V Čiernom Balogu sme sa previezli čiernohorskou železničkou a poprechádzali sme sa v Lesníckom skanzene.

Chceme poďakovať všetkým rodičom,ktorí ubytovali našich kamarátov a zažili spolu príjemné chvíle. Vieme, že sa u vás cítili úžasne a nechcelo sa im odísť domov. Veríme, že nové priateľstvá budú pokračovať a možno sa spolu stretneme aj mimo projektových aktivít.

Tvorivá dielňa so Soňou Pentkovou.mp4

Tvorivá dielňa s Radkou Tuhárskou.mp4

Tvorivá dielňa s Davidom Turčánim.mp4

Tvorivá dielňa s Evkou Srníkovou.mp4