• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Jesenné prázdniny sú od 30.10. - 1.11.2023. Vyučovanie po prázdninách začína 2.11.2023 (štvrtok).

Želáme Vám príjemné prázdniny!

• HALLOWEENSKE VYUČKO

• Školský parlament začiatkom októbra vyhlásil celoškolskú súťaž o Najstrašidelnejšiu halloweensku výzdobu. Žiaci prvého aj druhého stupňa mali za úlohu "skrášliť" v strašidelnom duchu svoju triedu. Spočiatku nik netušil, že triedy súťaž zoberú tak vážne a pustia sa do práce s obrovskou chuťou. Druhý októbrový týždeň sa triedy a chodby plnili množstvom zaujímavých rekvizít. Triedne kolektívy sa spojili a triedy sa menili na nepoznanie - útulné priestory sa premenili na kulisy hororových filmov ...

Dňa 27.10.2023 členov Školského parlamentu a poroty čakala náročná úloha - vyhodnotiť túto "krásu" a vyhlásiť výsledky. Porota rozhodla nasledovne: dve nádherné halloweenske torty získali triedy IV.A a VIII.B za 1. miesta. Druhé miesta obsadili triedy I.C a VI.B, tretie miesta si odniesli II.B a V.A. Špeciálne ceny - Cenu riaditeľky školy a cenu Školského parlamentu získali triedy V.C a VII.C.

Srdečne blahoželáme!!!

Tiež ďakujeme žiačkam IX.C za dotváranie tej správnej atmosféry, našej úžasnej komisií a žiačkam VIII.C za pomoc pri organizácií.

Pochváliť však chceme všetky triedy nielen pre ich šikovnosť a vynaliezavosť, ale taktiež za triednu súdržnosť a spoluprácu, ktoré touto akciou ukázali.

Už teraz sa tešíme na vianočnú súťaž!

Mgr. Veronika Mikulášová

• HALLOWEENSKY TÝŽDEŇ

• Týždeň pred jesennými prázdninami si žiaci užívali aj prípravou Halloweenu. V 10. oddelení ŠKD s pánom vychovávateľom Marošom Bunganičom vyzdobovali deti triedu, vyrezávali tekvice a po dobre odvedenej práci nechýbalo malé pohostenie ako odmena.

• KRÚŽOK ENVIRÁČIK: VÝVOJ MOTÝĽA

• Na prvej téme v rámci krúžku Enviráčik sme sa venovali fascinujúcemu pozorovaniu života motýľa. Po zakúpení špeciálnej Motýlej záhrady sme mohli vidieť vývoj motýľa v reálnom čase a pekne zblízka.

V uzavretom kelímku nám poslali 5 húseničiek, ktoré sme sledovali ako rastú a menia sa z vitálnej húsenice na nehybnú kuklu. Najprv sa húsenička začne vešať na viečko nádobky a vytvorí podobu v tvare písmena "J". A behom pár hodín je z nej nehybná kukla, z ktorej sa po týždni vyliahli motýle, čo bol úžasný zážitok. Celý proces trval tri týždne. So žiakmi sme motýle kŕmili nektárom, ktorý sme vyrobili z vody a cukru, a rôznym ovocím. Všetci sme pozorovali ako ovoniavajú, ochutnávajú a pijú nektár. Napokon sme motýle vypustili na školskom dvore, pretože motýle patria do prírody.

• NA KRÚŽKU TVORÍM, TVORÍŠ, TVORÍME

• Odštartovali sme náš tradičný krúžok - Tvorím, tvoríš, tvoríme aj tento školský rok. Rozvíjali svoje zručnosti a tvorili z recyklovaného materiálu. Vyrobili krásne stojany na perá a ceruzky a krásne slnečnice a kvietky. Myslím si, že radosť v očiach našich žiakov hovorí za všetko.

Mgr. Erika Vavríková

• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SJL

• 17. 10.2023 sa 15 žiakov ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnilo školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Popasovali sa s online testom zameraným na gramatiku a čítanie s porozumením, transformáciou textu a tvorbou rečníckeho prejavu. Presvedčili nás, že by z nich boli výborní redaktori alebo rečníci. V slohovej časti transformovali text, po štylistickej a obsahovej stránke bola väčšina z nich pútavá a originálna.

1. miesto: Michaela Malčeková, VIII.C

2. miesto: Alexandra Ličková, VIII.C

3. miesto: Katarína Huňavá, VIII.C, Šimon Peter Kamenský, IX.C

Gratulujeme a víťazke budeme držať päte na okresnom kole.

• EXKURZIA DO BOTANICKEJ A ZOOLOGICKEJ ZÁHRADY V KOŠICIACH

• Dňa 19.10.2023 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili na exkurziách do Botanickej a Zoologickej záhrady v Košiciach. Prvou zastávkou bola Botanická záhrada, kde sme pod vedením odborného pracovníka  absolvovali prehliadku krásnych skleníkov, v ktorých sme spoznali rastliny zo všetkých krajín sveta.

Následne sme sa presunuli do zoologickej záhrady. Tu sme si vypočuli prednášku o živote plazov. Odborný pracovník nám doniesol na ukážku živého pytóna, korytnačku a agamu. Tí najodvážnejší si mohli tieto zvieratá chytiť do ruky. Boli sme sa pozrieť aj na kŕmenie tuleňov a nemohli sme vynechať ani krásne zvieratko – tučniaka.

Vo večerných hodinách sme sa vrátili plní zážitkov a dobrodružstiev domov.

Bolo nám úžasne!

• MESTO SNOV III.B

• Žiaci III.B sa popasovali na hodinách pracovného vyučovania a výtvarnej výchovy s témou Mesto snov. Vytvorili krásne 3D mapy a fantáziou teda nešetrili. Na záver sme urobili výstavku, ktorú si môžu pozrieť všetci okoloidúci.

• POZVÁNKA NA LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

• Milí priatelia!

Pozývame Vás na Lampiónový sprievod, ktorý sa uskutoční 27.10.2023. Začiatok je o 14:30 na školskom dvore. Účastníkov prosím, aby si so sebou priniesli masky.

Tešíme sa na Vás!

• SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA

• Milí priatelia,

vstúpte s nami do ZÁH(R)ADY UMENÍ!

Bol to krásny zážitok!

Za fotografie ďakujeme pánovi Róbertovi Kozlokovi.