• ZA KAŽDÝM ČLOVEKOM SA SKRÝVA PRÍBEH

• 26.3.2024 sa žiaci VI.C mali príležitosť zúčastniť projektového dňa, zastrešovaného organizáciou EDUMA. V tento deň sa 16 tried z celého Slovenska virtuálne stretlo na spoločnom podujatí a podelilo sa spoločne so svojimi názormi na témy, o ktorých s v súčasnosti veľa hovorí.

Prostredníctvom online živej knižnice mali žiaci možnosť spoznať neľahké životné príbehy hendikepovaných ľudí. Žiaci boli rozdelení do 5. skupiniek podľa toho, akým spôsobom sa najradšej a najjednoduchšie dokážu vyjadriť. Postupne dostávali úlohy a v nich indície (slová), ktoré ich na konci stretnutia doviedli k hlavnej myšlienke celého podujatia. Zo všetkých žiakov ako prví odhalili správne znenie "Za každým človekom sa skrýva príbeh".

Mňa ako triednu potešili najmä tým, ako sa dokázali zomknúť, spojiť svoje sily, vyjadriť solidaritu, podať pomocnú ruku a uvedomiť si, že šťastie každého z nás je veľmi krehké a nie každý má tú možnosť narodiť sa pod šťastnou hviezdou.

Mgr. Aneta Matúšková

• ZAPOJ SA DO SÚŤAŽE ENGLISHSTAR

• Milí žiaci,

aj tento školský rok sa môžete zapojiť do súťaže EnglishStar a otestovať si tak svoje znalosti anglického jazyka. Prihlasovať sa môžete do 10.4.2024 u svojej vyučujúcej angličtiny. Test budeme písať 25.4.2024 počas prvej a druhej vyučovacej hodiny. Štartovné je 6,50 eur a aj tento rok súťažíme o zaujímavé ceny!

• SLADKÁ ANGLIČTINA

• Tak ako po minulé roky, i v tomto školskom roku, sme sa na hodinách anglického jazyka popasovali s prekladom receptov obľúbených koláčikov žiakov VI.B a VI.C triedy. Žiaci si zvolili svoj obľúbený koláč a spoločnými silami sme ho spracovali v cudzom jazyku. Následne si každý podľa receptu doma koláč pripravil a na druhý deň prebehla degustácia. Myslím si že o tom, že žiaci túto aktivitu milujú nie je potrebné vôbec pochybovať

Milí moji žiaci! Ďakujem za sladké zážitky z posledných hodín a obrovské ĎAKUJEM posielam aj rodičom za trpezlivosť a pomoc s prípravou. Bez Vás by to jednoducho nešlo!

Mgr. Aneta Matúšková

• UČENIE ZÁŽITKOM

• Enviráčikovia opäť zažili vzrušujúcu hodinu v rámci zaujímavého krúžku. Tentoraz sme sa zamerali na vnútornú fyziológiu zvierat. Tí, čo mali odvahu, sa naučili, čo všetko patrí medzi vnútorné orgány sliepky. Uskutočnili sme pitvu sliepky. Zistili sme, že sliepka v sebe ukrýva orgány ako sú žalúdok, pečeň, žlčník, črevá, srdce. Každý orgán sme podrobne preskúmali a rozanalyzovali.

Všetci sme to zvládli perfektne a niektorí so slovami „splnil sa mi môj sen – pitval som“, odchádzali plní nadšenia a zážitku na celý život domov.

• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

• Vo Farskom úrade kostola Krista kráľa v Lučenci sa uskutočnilo dekanátne kolo Biblickej olympiády.

Našu školu reprezentovalo  trojčlenné družstvo žiakov a v silnej konkurencii škôl sa umiestnili na krásnom 5. mieste: Adam Kanada VII.A, Lucia Franeková VI.A, Ellie Sara Petrikovičova VI.A. Žiaci sa pripravovali na olympiádu z kníh Starého a Nového zákona.

Ďakujeme žiakom aj rodičom, že sa venovali čítaniu kníh Svätého Písma.

Mgr. Jozef Juriga

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

• Veľkonočné prázdniny sú v termíne od 28.3. do 2.4.2024. Vyučovanie po prázdninách začína 3.4.2024 (streda).

Príjemné veľkonočné sviatky!

• ĎAKUJEME ŽIAČKÁM A ŽIAKOM ZA KRÁSNE UMELECKÉ OBJATIE

• Pri príležitosti slávnostného oceňovania pedagógov v priestoroch Radnice v Lučenci pripravila naša škola pre vzácne publikum kultúrne vystúpenie.

Sme hrdí na našich žiakov, ktorí pod vedením pani učiteľky Elišky Slížovej odovzdali prítomným úžasný darček v podobe umeleckého slova, hudby, spevu a tanca ako poďakovanie pri príležitosti Dňa učiteľov.

ĎAKUJEME, bol to zážitok a neskutočné umelecké objatie!

• OCENENIE PEDAGÓGOV PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA UČITEĽOV

• Pri príležitosti Dňa učiteľov navrhujeme každoročne na ocenenie primátorkou mesta Lučenec  osobnosti z radov pedagogických a odborných zamestnancov.

Na slávnostnom oceňovani 25.3.2024 si z rúk primátorky mesta Lučenec Alexandry Pivkovej prevzali ocenenia Mgr. Ingrid Hašková a Mgr. Miriam Majorová Portelekyová.

Blahoželáme!

• POĎAKOVANIE PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA UČITEĽOV

• Veľké ĎAKUJEME patrí pedagogickým, odborným ale aj nepedagogickým zamestnancom pri príležitosti Dňa učiteľov!

Srdečne pozdravujeme aj kolegyne a kolegov na dôchodku, ste našou neoddeliteľnou súčasťou!

Želáme Vám všetkým pevné zdravie, je základom všetkého! Ďalej Vám želáme cítiť lásku k svojmu povolaniu a poslaniu, k tomu, čo žijete, keď ráno prekročíte bránu školy a čo si odnášate aj so sebou domov po zvládnutom ale i náročnejšom dni! Veľa síl, tvorivosti, neskutočnej podpory z každej strany! Bez lásky k svojim najbližším to nejde, ale nejde to ani bez priateľstiev a vzácnych úprimných vzťahov. Aj to Vám želáme!

Želáme Vám vidieť, že mozaika, ktorú spoločne skladáme, vytvára veľmi inšpiratívny príbeh ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci!

Krásny deň učiteľov!

• ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIE V ŠKD

• 27.3.2024 sme v našom školskom klube privítali jedinečnú udalosť - Rozprávkové popoludnie, ktoré prinieslo do našich priestorov čarovnú atmosféru plnú fantázie a dobrodružstvá. Veríme, že to bol len začiatok našej cesty do sveta fantázie a že ešte veľa krásnych príbehov čaká na to, aby sme ich spolu objavili.

Bc. Martina Gurajová