• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY V V.C

• Mikuláš, vianočné piesne, zdobenie stromčeka a medovníčkov, spev, tanec, "škriatkovské dielničky" plné úžasných nápadov, šikovné deti a kreatívni rodičia. Takýto vianočný deň si dnes užila V.C trieda. Verím, že krásne výrobky rozžiaria váš vianočný stromček. Ďakujem milí rodičia, že ste prišli medzi nás!

• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY V II.C

• Európsky deň rodiny a školy prežila II.C športovo. Žiaci aj s rodičmi korčuľovali na zimnom štadióne. Zábavné štafetové hry prevereli korčuliarske schopnosti. Samozrejme hral sa aj hokej. Veľké ďakujem patrí všetkým rodičom. Veľkú zábavu zažili aj veľkí - vrátili sa do detstva a malí zas prežívali nadčenie so spoločných chvíľ.

Mgr. Zuzana Fungáčová

• NOC ČÍTANIA BIBLIE

• Žiaci našej školy 1. a 2. stupňa, ktorí navštevujú katolícke náboženstvo,si spolu so svojimi učiteľmi netradičným spôsobom pripomenuli  Adventný čas - Príchod Boźieho Syna Ježiša Krista.

Biblickú noc zahájil duchovným príhovorom správca rímskokatolíckej farnosti vdo. Slavomír Marko.

Následne boli žiaci rozdelení do pracovných skupín, kde pod vedením animatorov prečítaný biblický text zdramatizovali a výtvarne znázornili a odprezentovali.

V chladnom nočnom adventnom čase sme sa spoločne presunuli pešo do rímskokatolíckeho kostola Navštívenia Panny Márie. Pred vyloženouNajsvätejšou Sviatosťou Oltärnou sme sa pomodlili ruženec Svetla a litánie k Božskému Srdcu Ježišovmu.

Ďakujem Panu Bohu, pani riaditelke, rodičom, že sme spolu s našimi žiakmi prežili krásny adventný čas.

Mgr. Jozef Juriga, Mgr. Erika Vavrikova

• VIANOČNÁ POMOC HAVKÁČOM

• VENČENIE A DOBROVOĽNÁ ZBIERKA DO 15.12.2023

Žiaci z krúžku Enviráčik navštívili Psí útulok v Lučenci a to hneď dvakrát! Okrem toho, že naša škola usporadúva dobrovoľnú zbierku pre túto organizáciu, tak aj my sme chceli ešte viac prispieť k dobrému skutku. Preto sme sa rozhodli, že navštívime psí útulok a vyvenčíme psíkov. Psíky boli neskutočne prítulné, milé a z ich očí sršala veľká vďaka za každé pohladkanie, hranie sa a vybehanie na lúke. Plní dobrej energie, nadšenia a dojmov sme sa vrátili domov s pocitom, že sa určite ešte vrátime.

• VIANOČNÁ POHĽADNICA

• Každoročne zasielame spolupracovníkom a priateľom našej školičky vianočné pohľadnice, ktorými sa im chceme poďakovať za celoročnú spoluprácu a podporu!

V tomto školskom roku sme vybrali dve výtvarné práce, ktoré tvoria motív vianočnej pohľadnice. Krásneho anjelika nakreslil prváčik Filipko Jóža z I.B a druhým motívom je vianočný stromček od Nely Júlie Lökeovej z VIII.C triedy.

Vianočná pošta už čochvíľa zavíta do Vašich schránok, milí priatelia!

• MAJSTROVSTVÁ OKRESU V PLÁVANÍ

• Vo štvrtok dňa 30. 11. 2023 sa naša škola M. R. Štefánika zúčastnila Majstrovstiev okresu Lučenec v plávaní žiakov a žiačok ZŠ a SŠ, ktoré sa konali v krytej plavárni v meste Rimavská Sobota. Našu školu reprezentovali žiaci Lea Kolimárová VI.C, Ema Milnerová V.A a Martin Balkovský V.B.

Medzi jednotlivcami sa v disciplínach 50 m – voľný spôsob (kraul), 50 m znak a 50 m prsia umiestnila na 2. mieste Lea Kolimárová. V disciplíne štafeta 3 x 50 m – polohové preteky sa našim žiakom nedarilo a umiestnili sa na celkovom 6. mieste.

Žiakom gratulujeme a zároveň ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy, a prajeme im veľa ďalších športových úspechov.

Mgr. Pavel Vranský

• MIKULÁŠSKY TURNAJ V HLÁSKOVANÍ

• Dňa 6.12.2023 si žiaci prvého aj druhého stupňa zábavnou formou zmerali sily v hláskovaní v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v troch kategóriách - kategória A - prvý stupeň (4. ročník), kategória B - 5. a 6. ročník a kategória C - 7.,8. a 9. ročník. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a gratulujeme víťazom!

Kategória A: Natália Kočalková IV.A - 1. miesto, Nina Pružincová IV.A - 2. miesto,  Matej Péli IV.B - 3. miesto

Kategória B: Šimon Skýpala V.A  - 1. miesto, Miriam Jahodníková V.C - 2. miesto, Zina Fedešová V.C- 3. miesto

Kategória C: Natália Kurajská VII.B - 1. miesto, Nela Kulichová IX.C - 2. miesto, Marin Tabakov - 3.miesto

Mgr. Veronika Mikulášová

• ĎAKUJEME ZA KRABIČKY 💛

• Ďakujeme triednym kolektívom, triednym učiteľom, rodičom a všetkým s dobrým srdiečkom, ktorí v prispeli svojou solidaritou so seniormi do zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. 1.12.2023 sme odovzdali krabičky kontaktnej osobe. ĎAKUJEME!