• Učebnice

• Školský poriadok

Edukačné publikácie

1. Edukačnou publikáciou je učebnica, učebný text a pracovný zošit.
          2. Žiakovi sú zapožičané učebnice na 1 školský rok. Ak žiak edukačnú publikáciu nevráti v uvedenej lehote, považuje sa za stratenú.
          3. Učebnice, ktoré majú životnosť 1 školský rok sa nevracajú.
          4. Žiak učebnice vracia aj pri prestupe na inú školu.
          5. Učebnice a učebné texty (ďalej len „učebnica“) v tlačenej podobe pre 1. ročníka ZŠ vrátane učebníc s integrovaným pracovným zošitom v tlačenej podobe majú životnosť 1 školský rok.
          6. Učebnice v tlačenej podobe pre 2. až 9.ročník ZŠ majú životnosť 5 školských rokov okrem učebníc s integrovaným pracovným zošitom v tlačenej podobe, ktoré majú životnosť 1 školský rok.
          7. Učebnice v tlačenej podobe sa môžu používať dlhšie, ako je ich životnosť, ak nie sú opotrebované alebo poškodené tak, že nemôžu slúžiť svojmu účelu.
          8. Pracovné zošity v tlačenej podobe pre všetky ročníky majú životnosť 1 školský rok, resp. viac školských rokov, ak sa používajú aj v ďalšom školskom roku (napr. cudzie jazyky)
          9. Edukačné publikácie v elektronickej podobe na pamäťovom médiu majú životnosť 5 školských rokov.
          10. Ak sa jedná o edukačnú publikáciu so životnosťou 1 školský rok, výška náhrady za jej stratu a zničenie je 100% obstarávacej ceny.
          11. Ak ide o učebnicu v tlačenej podobe so životnosťou 5 školských rokov alebo o edukačnú publikáciu v elektronickej podobe na pamäťovom médiu, výška náhrady za stratu, zničenie alebo poškodenie, pre ktoré učebnica v tlačenej podobe alebo edukačná publikácia v elektronickej podobe na pamäťovom médiu nemôže slúžiť svojmu účelu, je
          • 100% obstarávacej ceny v prvom roku používania
          • 75% obstarávacej ceny v druhom roku používania
          • 50% obstarávacej ceny v treťom roku používania
          • 25% obstarávacej ceny vo štvrtom roku používania
          • 10% obstarávacej ceny v piatom roku používania

m. Stratu, zničenie alebo poškodenie edukačnej publikácie možno nahradiť aj:

• Obstaraním totožnej edukačnej publikácie, ak ide o stratu alebo zničenie
          • Uvedením edukačnej publikácie do stavu vhodného pre ďalšie použitie vo výchovno-vzdelávacom procese, ak ide o poškodenie
          • Ak ide o učebnicu, ktorá sa používa dlhšie ako je jej životnosť, náhrada za jej stratu, zničenie alebo poškodenie sa neuhrádza.

n. Vyzbierané finančné prostriedky za stratu, zničenie a poškodenie učebníc odovzdá triedny učiteľ ekonómke školy. Nahradené učebnice odovzdá triedny učiteľ poverenému pedagógovi zodpovednému za učebnice.

o. Za objednávky, evidenciu a kontrolu sú zodpovední poverení pedagogickí zamestnanci na I. a II. stupni!