• I.A NAVŠTÍVILA MESTSKÉ SADY

• 22.4.2024 sa žiaci I.A triedy zúčastnili rozmanitých aktivít v rámci Dňa Zeme v Mestských ovocných sadoch v Lučenci. Pozorovali zrod včielky priamo vo včeľom rámiku. Pochutili si na sladkom mede s propolisom. Zaujímavé boli aj informácie o triedení rôzneho druhu odpadu, kde žiaci preukázali aj značné vedomosti. Žiaci ďalej poznávali rozličné zvieratá žijúce v lese i vo vode. Hádali aj ich zvuky zo zvukovej ukážky. Správne umiestňovali zvieratá na plagát stromu.

Tento deň sa nám veľmi vydaril. Žiaci sa dozvedeli nové informácie, ale overili si aj získané vedomosti, za ktoré dostali aj malé darčeky. Do mestských sadov sa určite vrátime!

Mgr. Silvia Brnová

• POSTUP ŽIAČOK NA KRAJSKÉ KOLO VO FUTBALE

• 24.4.2024 sme sa zúčastnili OK vo futbale žiačok. Turnaja sa zúčastnili štyri tímy a hralo sa systémom každý s každým.

Naše žiačky nastúpili hneď v prvom zápase proti ZŠ Vajanského a s veľkým nasadením zdolali súperky jednoznačne 6:0. V druhom zápase si zmerali sily so ZŠ L. Novomeského a opäť nezaváhali a súperky zdolali jednoznačne 5:0. V poslednom zápase, v ktorom sa hralo o prvé miesto v turnaji, sa stretli s rovesníčkami zo SZŠ DSA a po napínavom zápase sa naším hráčkam v záverečných minútach zápasu podarilo zaslúžene skórovať a dotiahnuť zápas do víťazného konca, s konečným výsledkom 1:0.

Najlepšou strelkyňou turnaj sa stala najmladšia žiačka nášho tímu Nelka Hrončeková IV.B, ktorá súperkám uštedrila dokopy 7 gólov. Okrem Nelky reprezentovali našu školu Noémi Botošova VI.B, Simona Erkiová V.A, Lucia Franeková VI.A, Lýdia Horváthová V.B, Nina Jamnická VI.A a Elena Sára Landlová V.C.

Dievčatám gratulujeme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole!

Mgr. Michal Jóža

• POSTUP ŽIAKOV NA KRAJSKÉ KOLO VO FUTBALE

• 25.4.2024 sme sa zúčastnili Okresného kola vo futbale ml. žiakov, ktoré sa konalo na Mestskom štadióne v Lučenci. Hralo sa systémom „každý s každým“ v jednej skupine. Našu školu reprezentovali: Maxim Tomšu VI.C, Roman Babinský VI.C, Ladislav Huňavý VI.C, Adam Boháčik V.C, Peter Csaba V.C, Oliver Póša VI.B, Leo Sarvaš VI.C, Simon Sékhedi VI.C.

Chlapci odohrali 4 zápasy z toho 3 zápasy vyhrali a finálový zápas remizovali. Vo finálovom zápase nám stačila remíza kde naši chlapci podali vynikajúci výkon a uhrali zápas proti ťažkému súperovi na remízu 1:1. V konečnom umiestnení sme získali 1. miesto a postup na krajské kolo.

Ďakujeme žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajem veľa šťastia v krajskom kole.

Mgr. Marek Pentka

• ENGLISHSTAR

• Aj tento školský rok si žiaci našej školičky testovali svoje vedomosti z anglického jazyka. Zúčastnili sme sa už tretieho ročníka tejto súťaze a tentokrát sme súťažili v rekorndom počte. Žiaci hravo zvládli jednotlivé úlohy a spolu sa tešíme na výsledky. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť!

Mgr. Veronika Mikulášová

• SI ONLINE?

• Novohradská knižnica v Lučenci zorganizovala vynikajúcu besedu pre žiakov druhého stupňa ZŠ o rizikách internetu s pánom Jaroslavom Osterom, ktorý je nielen súdnym znalcom v oblasti kyberbezpečnosti, ale stojí aj za OZ www.preventista.sk. Odborník, ktorý spolupracuje s vyšetrovateľmi pri objasňovaní kriminálnych činov, so žiakmi diskutoval o rizikách používania mobilných telefónov, sociálnych sietí, o kyberšikane, ale najmä o ich vlastnej ochrane pred internetovými podvodníkmi či násilníkmi.

Žiaci VI.B a VII.B sa veľa pýtali, mali výborné znalosti témy, kopec skúseností s nástrahami internetového sveta. Tí najšikovnejší boli odmení darčekmi. Aj keď dostali domácu úlohu od pána Ostera, tešia sa na ďalšiu podobnú akciu.

Mgr. Danka Trnková

• GROUP PROJECT - OUR TOWN

• Spoločnou prácou na zadanej úlohe vznikol projekt o našom meste. Žiaci V.C triedy si na hodine anglického jazyka precvičili okrem opisu jednotlivých miest a budov aj svoju predstavivosť a tvorivosť.

• ŽIACI NAVŠTÍVILI PREŠOV

• Žiaci prvého a druhého stupňa, ktori navštevujú katolícke náboženstvo sa so svojimi učiteľmi zúčastnili náučno- výchovnej exkurzie v Prešove.

V priestoroch kláštora rehoľných sestier Congregatio Jesu si pozreli výrobu Hostii, ktorá sa pri sv. omši tajomným spôsobom pôsobením Ducha Svätého v rukách kňaza premieňa na Telo Pána Ježiša. Svätú omšu sme slávili s patrom Gabrielom vo františkanskom kostole v kaplnke relikvii v ktorej sa nachádza 471 relikviii. Relikvia je časť tela, krvi, predmetu, oblečenie posvätnej osoby. V gréckokatolíckej katedrále Jana Krstiteľa sme si pozreli kópii Turínskeho plátna.

Mgr. Jozef Juriga, Mgr. Erika Vavriková

• DEŇ ZEME V III.B

• Deň Zeme nám v III.B nevyšiel tak, ako sme si naplánovali, ale krásne sme sa s touto témou popasovali aj napriek rýchlym zmenám. Verím, že o týždeň nám počasie umožní zrealizovať plánovanú akciu a všetky pripravené aktivity. Už teraz sa tešíme!

PaedDr. Svetlana Tokárová PhD.

• PRETEKY PAPIEROVÝCH LIETADIELOK V ŠKD

• A je to tu! Preteky papierových lietadielok sa opäť vrátia do ŠKD. Všetko to odštartujeme od 22. do 26.4.2024, kde si zmeriame sily v hode papierových lietadielok. Tento rok sme pridali aj kategóriu nepapierových lietadielok, ktoré môžu byť vyrobené z ľubovoľného materiálu. Najkrajšie vyberieme, vystavíme a samozrejme pozrieme si, ako ďaleko doletia. Tešíme sa na Vaše výtvory!

• JARNÁ ŠKOLA POHYBU S HC LUČENEC

• Škola korčuľovania HC Lučenec sa pomaly chýli ku koncu, no v HC Lučenec s aktivitami nekončia. Po úspešnom prvom ročníku sa vracia obľúbená Jarná škola pohybu. Tá bude aj tento rok zadarmo a deti si na nej rozvinú všeobecné pohybové schopnosti a zručnosti hravou formou.

Prvá lekcia sa uskutoční 4. apríla od 17:00 hod. v areáli Základnej školy M. R. Štefánika v Lučenci, kde sa detičky s trénermi budú stretávať každý týždeň.

Tak neváhajte a pridajte sa aj tento rok!

Foto a text: Facebook HC Lučenec