• OBVODNÉ KOLO V ATLETIKE

• 7.5.2024 sa naši žiaci a žiačky 7.-9. ročníka zúčastnili okresného kola v atletike. Obe družstvá sa umiestnili na 3. mieste. V ťažkých mrazivých a daždivých podmienkach získali pekné umiestnenia:

1. miesta:

Nina Tóthová - beh na 60m

Simona Dobrocká - skok do diaľky

Štafeta žiačky - Lőkeová N., Hrubíková T., Dobrocká S., Tóthová N.

2. miesta:

Daniel Drugda - beh na 800m

- skok do diaľky

Štafeta žiaci - Kliment M., Faizi S., Motoška R., Drugda D.

3. miesta:

Simona Dobrocká - beh na 800m

Nina Tóthová - skok do diaľky

Richard Klásek - skok do výšky

Teo Boroš - hod vortexom.

Všetkým blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

Mgr. Zuzana Mészárosová ml.

• LIETADIELKOVÁ SÚŤAŽ

• Súťaž v hode papierovým lietadlom sa v ŠKD stáva pomaly tradíciou, preto sme ju pre našich žiakov zorganizovali aj tento školský rok. Tentokrát sme súťažili v troch kategóriách a to v hode papierovým lietadlom, v hode nepapierovým lietadlom a v kreatívnej výzve. Svoje sily si zmerali žiaci 1. a 2. ročníka, kde sa víťazom stali žiaci 5. oddelenia (II.C). Starší žiaci 3. a 4. ročníka pretekali proti sebe a víťazným oddelením sa stalo 9. odd. (4. A/B). Pre piatakov sme sťažili podmienky a víťazom sa mohol stať len 1 zo žiakov. S pekným 11 metrovým hodom sa víťazom stal Peter Kurák - 11. oddelenie (V.C).

V kreatívnej výzve sa víťazmi stali Šimon Šuľaj (I.C), Lukáš Kmeť (II.C) a Tommy Jánošík (V.C).

Všetkým víťazom blahoželáme a vidíme sa zas o rok.

Mgr. Zuzana Mészárosová ml.

• NAŠE KURIATKA - NAŠI ŠTEFÁNIKOVIA

• Tak ako minulý, tak aj tento rok sa enviráčikovia nevedeli dočkať, kedy si v rámci krúžku vyliahneme kuriatka. Až nastal ten správny čas!

Opäť sme si do školy doniesli umelú automatickú liaheň a označili 25 vajíčok. Vajíčka spolu s menami sme poukladali do liahne a čakali 21 dní. 4 vajíčka boli od sliepok, ktoré sa nám vyliahli v minuloročnom Enviráčikovi, takže náš rodokmeň pokračuje ďalej. Každý deň sme chodili liaheň kontrolovať a dopĺňať vodu, aby mali vajíčka požadovanú vlhkosť a teplotu. Vyliahlo sa nám 18 kuriatok, ktoré sme si medzi sebou rozdelili a zobrali domov, kde sa o nich ukážkovo staráme.

Dúfame, že na budúci rok opäť budeme liahnuť kuriatka z vajíčok od sliepok, ktoré sa vyliahli tento rok a bude to naša tradícia. Veď sú to predsa naši Štefánikovia!

• V.C VYSADILA TUJE V AREÁLI ŠKOLY

• Naša Zem je jedinečná a my si ju musíme chrániť. Aj každodenné maličkosti ako triedenie odpadu, šetrenie elektrickou energiou, pitnou vodou či recyklácia sa počítajú. Žiaci V.C triedy sa s radosťou zapájajú do EKO aktivít venovaných našej planéte. Tento rok sa rozhodli skrášliť prostredie v našej škole!

• VČELÍ KRAJ V II.C

• Žiaci po nadobudnutí edukačných kompetencií v oblasti živočíchy - včely navštívili 3.5.2024 včelára Davida v Liešnici na získanie praktických zručností. Pozorovali prácu včelára priamo v úli, pracovali s voskom aj ochutnávali. Spoločne sme strávili skvelý deň!

Mgr. Zuzana Fungáčová

• ZOJKA ZÍSKALA 2.MIESTO NA KRAJSKOM KOLE HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• 30.4.2024 sa v Banskej Bystrici konalo ďalšie postupové kolo súťaže detských recitátorov Hviezdoslavov Kubín - tentokrát pod názvom Sládkovičova Radvaň. Našu školu reprezentovala Zoja Kurčík z III.A triedy v prednese poézie s básňou od Daniela Heviera. Sme veľmi šťastní a hrdí na Zojku, pretože sa jej podarilo v tejto prestížnej súťaži vybojovať na krajskom kole skvelé 2. miesto Ďakujeme ešte raz za úžasnú reprezentáciu našej školy a Zojke budeme držať palce v ďalších súťažiach!

• OSMIJANKOVA LITERÁRNA ZÁHRADA

• Žiaci III.A triedy sa tento rok zapojili do čitateľskej súťaže s Osmijankom. Našou úlohou bolo prečítať aspoň štyri knihy zo zoznamu, ktorý sme dostali a vypracovať k nim úlohy - semienka, ktoré sme našli v zošite od Osmijanka. Okrem rôznych čitateľských úloh, sme pripravili aj oslavu s pohostením a programom pre nášho spolužiaka, či dievčatá samé napísali a ilustrovali vlastný časopis. Pracovali sme s týmito knihami: Roald Dahl: Minpinkovia, Krista Bendová: Osmijanko rozpráva 8x8 nových rozprávok, Hana Ponická: O Štoplíkovi, kým nechodil do školy, David Almond: Príbeh Angelina Browna. Deťom sa veľmi páčili všetky knihy aj semienka, ktoré pre nás Osmijanko pripravil,