• Pridaj sa k nám!

• MATEJ TÓTH OPäŤ U NÁS

V pondelok 27. mája 2019 do našej školy zavítala vzácna návšteva. Majster sveta v chôdzi i olympijsky víťaz Matej Tóth prišiel „skontrolovať“, povzbudiť a motivovať  tréningové skupiny „Športovej Akadémie Mateja Tótha“ organizované na našej škole. Multifunkčné ihrisko zaplnili nielen členovia akadémie ale aj žiaci prvého stupňa školy.

Matej  deťom predstavil svoju športovú cestu za vrcholom kariéry a porozprával rôzne zaujímavosti zo života športovca, napríklad, že počas 20 rokov trénovania a súťaženia zničil až 200 tenisiek. Čo neprezradil sám, opýtali sme sa ho my. Žiaci týždeň vopred mali možnosť napísať akékoľvek otázky, ktoré nám vtipne a bezprostredne zodpovedal. Dozvedeli sme sa napr. že rád varí zdravé jedlá, má psa, bez knihy sa nezaobíde, aké predmety v škole obľuboval a zaskočili sme ho otázkou, ktorú krajinu by ešte chcel navštíviť, ...

Pokračovali sme „Kolečkom chôdze“, kde nám Matej vysvetlil techniku atletickej disciplíny chôdzA. „Akože idete do mesta, len zapojíte ruky, nohy vystriete a kývate bokmi...“ Štafetu chôdze odštartovali najmladší členovia športovej akadémie škôlkari a postupne sa prestriedali prváci, druháci, tretiaci a ukončili štvrtáci. Všetkým asistoval samotný Matej, niektorí ho aj predbehli.

Na záver  ho všetci odmenili veľkým potleskom. Celá akcia sa nezaobišla bez autogramiády a fotografovania.

Športová Akadémia Mateja Tótha je  jedinečný celoslovenský projekt pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Ponúka kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových tréningov s prepracovanou metodikou. Malý športovci navštevujú tréningy jedenkrát alebo dvakrát do týždňa a športujú pod vedením vyškolených trénerov.

Cieľom tréningového programu Športovej Akadémie je vytvoriť a zdokonaliť pohybový základ detí pomocou všestrannej atletickej prípravy, vytvoriť motorický a funkčný potenciál s dodržaním a rešpektovaním špecifických zákonitostí a zásad vývoja dieťaťa, využívať inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Táto jedinečná kombinácia cvičení vyvolá v detskom organizme celú radu zmien, ktoré umožňujú lepšiu reakciu organizmu na zaťaženie.

Učitelia aj žiaci ďakujú za návštevu a želajú veľa úspechov v ďalších súťažiach. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Mgr. Zuzana Fungáčová