• Udialo sa v ŠKD

    • Z KAŽDÉHO ROŽKA TROŠKA

     Jar nám už konečne zaklopala na dvere a predstavila sa v celej svojej kráse. Práve nádherná jarná príroda je témou úloh a námetov, ktoré plnia deti z I. oddelenia. Pestujú si svoje rastlinky, cvičia, recitujú a podľa námetov vytvárajú hotové umelecké diela. Deti sú veľmi šikovné a pracovité.

      

               


     AKO TRÁVIM VOLNÝ ČAS?

     Deti zo 4.oddelenia dostali za úlohu zdokumentovať svoj voľný čas. Deti svoj voľný čas využívajú naplno. Čas si vypĺňajú tvorivými aktivitami, športovaním, šitím rúšok a mnohými inými aktivitami. Ďakujeme rodičom, že sa tak aktívne a tvorivo venujú deťom.

            

      


     VÍTANIE JARI A VEĽKÁ NOC

     Deti v 6. oddelení sa pripravovali na veľkonočné sviatky pečením koláča, písaním veľkonočných pozdravov, vytváraním veľkonočných venčekov.

              

        

     Počas prvého týždňa sme si v 2. oddelení pripomenuli blížiace sa veľkonočné sviatky. Úlohou detí bolo vytvoriť  veľkonočné námety zajačikov, sliepočiek a kraslíc. Zaujímavá bola úloha, kde deti mali vytvoriť kraslicu z predmetov, ktoré našli doma - rôzne hračky, kuchynské potreby či drogériu.

        


     MAREC - MESIAC KNIHY

     Aj prváčikovia z I. oddelenia vyrábali záložky, čítali svoju obľúbenú knižku.

            

     Naši tretiaci zo 6. oddelenia!

              

          


     AKO TRÁVIM SVOJ VOĽNÝ ČAS?

     Deti zo 4. oddelenia s Lenkou Rusnákovou spracovali rôznou formou túto tému.

         

        


     KARNEVAL

     Dňa 19.2.2020 sa v priestoroch telocvične uskutočnil dlhoočakávaný a najoľúbenejší deň všetkých detí - KARNEVAL. Telocvičňou preleteli víly, pretancovali sa kúzelné princezné, brušné tanečníčky, rozprávkové bytosti, ktoré ochraňovali rôzni filmoví bojovníci, rytieri, ale aj naši statoční policajti. Masky boli svedomito pripravené, niektoré kúpené, niektoré domácky vyrobené, no víťazom sa nemohli stať všetci. Pani vychovávateľky sa po dôkladnej porade zhodli a z každej triedy vybrali jednú tú ,,NAJ'' masku. Dopadlo to nasledovne:
     1.A: Nelka Pápaiová
     1.B: Anna Žilková
     1.C: Alexandra Račková
     2.A: Mirka Tóthová
     2.B: Terezka Šofárová
     2.C: Mia Čonková 
     3.A: Viki Marková
     3.B: Marek Šulaj 
     3.C: Miluška Schedlingová
     4.A: Barborka Vojteková
     4.C: Katka Rekšáková z 2.C 
     cena riaditeľky školy: Sebastián Kovács 
     Srdečne blahoželáme všetkým víťazným maskám a vy, ktorí ste nevyhrail nezúfajte, o rok si to opäť zopakujeme. 
     Bc. Michaela Bozsóová
              

     MIA A JEJ OCENENÁ PRÁCA V SÚŤAŽI OCHRANÁRIK OČAMI DETÍ

     ŠKD je plný mladých talentovaných detí, ktoré reprezentujú našu školu a my sme radi, že môžeme s nimi pracovať. Jedným z týchto mladých talentov je aj Mia Malovcová, ktorá sa pod vedením p. vychovávateľky Krutekovej zúčastnila okresnej súťaži “Ochranárik”, ktorej hlavnej témou boli čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany. Mia preukázala svoju šikovnosť a spomedzi všetkých žiakov okresných škôl sa umiestnila na krásnom druhom mieste.  BLAHOŽELÁME!


     PRIATEĽSTVO

     Čo je dôležité u detí? Priateľstvo. Deti zo 4.oddelenia sa zahrali rôzne hry podporujúce priateľstvo, súdržnosť a vzájomnú podporu.

            


     AKTIVITY V II. ODDELENÍ ŠKD

     Dni nám ubiehajú jedna radosť a my všetci sa už spoločne tešíme na náš najobľúbenejší mesiac - december. 

     V priebehu uplynulých mesiacov sme sa rozhodne vôbec nenudili. Využívali sme posledné slnečné dni na pobyt na našom milovanom školskom ihrisku, počas nepriaznivého počasia sme sa vyzabávali s hračkami, spoločenskými hrami a s pripravenými aktivitami. Vyrábali sme, kreslili, vyfarbovali, stretli sme sa aj s kamarátmi z I. oddelenia a s ich pani vychovávateľkou J. Ľuptákovou. Spoločne sme sa rozprávali o lesoch, zvieratkách a stromoch, o ľudskom tele a sledovali sme rôzne pripravené prezentácie, dokumentárne filmy a rozprávky.

     Michaela Bozsóová, vychovávateľka II. oddelenia ŠKD

                      


     VYHODNOTENIE ZBERU GAŠTANOV

     Vyhodnotenie zberu gaštanov:
     Aj tento školský rok sme sa v ŠKD zapojili do zberu gaštanov. Hoci bola úroda slabšia, podarilo sa nám vyzbierať 706 kg, z toho najviac nazbierali:
     1.miesto Emka Hrdinová 2.odd. 1C tr.
     2.miesto Maťko Kaprál 5.odd. III.A tr.
     3.miesto Ivko Piliarik 6.odd.III.A tr.
     Výhercom blahoželáme a ostatným deťom tiež ďakujem za peknú účasť na zbere.

     Viera Bačová


     AKO VIDÍM PARK NA JAR, V LETE, NA JESEŇ A V ZIME

     S deťmi zo ŠKD sme sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktoré vyhlásilo Mesto Lučenec pri príležitosti vytvorenia panelov pre novovybudované detské ihrisko v mestskom parku.

     Do súťaže sme mohli zaslať 8 výtvarných prác a rozhodli sme sa zaslať práce nasledovných detí:

     Martin Balkovský I.A, Nikola Balázsová I.B, Milan Filčík I.C, Lilien Ladošová I.C, Vivien Čemanová III.C, Bianka Gregušová III.C, Sára Malčeková IV.A, Katka Rekšáková IV.C

     Prácam držíme v súťaži palce, tešíme sa z tvorivosti našich detí. Za spoluprácu ďakujeme pani vychovávateľkám!

            

      


     ZAPOJILI SME SA DO VÝTVARNEJ SÚŤAŽE OCHRANÁRIK

     Aj tento rok sme sa so žiakmi z ŠKD zapojili do súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112  a civilnej ochrany, ktorú organizuje Okresný úrad v Lučenci, odbor krízového riadenia.

     Zapojilo sa viacej oddelení ŠKD, no do súťaže sme zaslali tieto práce:

     I.C: R. Rubintová

     III.C: M. Malovcová, E. Schedlingová, T. Ševcová, F. Fungáč, B. Vargová, K.Halgašová

     IV.B: K. Huňavá, D.Chudá

     Zaslaným prácam držíme palce!

        

          

           


     V 2. ODDELENÍ SA NENUDÍME

     V našom 2. oddelení sa nenudíme. Pani vychovávateľka Michaela Bozsóová má pre nás stále pripravené nejaké aktivity: športové, vychádzkové, zbieranie gaštanov, vyrábanie rôznych výrobkov, rozhovory na rôzne témy.

     Počas uplynulých dní sme si spoločne s 1.oddelením pozreli zaujímavé video o ovečkách zo série ovce.sk, ktoré nás naučili o nástrahách mobilov a internetu. Pozreli sme si tiež aj video o ľudskom tele a naučili sme sa, čo nám hrozí, keď si nedávame pozor na svoju hygienu. Vyrobili sme si aj pohľadnice pre starých rodičov, urobili výstavku prác v triede i pred triedou. Každý pondelok si kreslíme víkendových smajlíkov.

     Sme veľmi radi, keď k nám do triedy príde pani asistentka Monika Krnáčová, ktorá nám veľmi rada a ochotne pomáha pri našich aktivitách.

     Najviac sa však tešíme z dlhotrvajúceho slnečného počasia a babieho leta, vďaka ktorému ešte stále môžeme naplno využívať naše multifunkčné ihrisko a preliezky v areáli školy. 

     Michaela Bozsóová

            

            


     NETRADIČNĚ AKTIVITY V 4. ODDELENÍ

     Deti zo 4. oddelenia tvoria a vzdelávajú sa netradičnými aktivitami. Aktivity sú zamerané na individualitu dieťaťa a jeho potrebu vyjadriť svôj postoj a názor. Nezabúdame však aj na prirodzenú tvorivosť detí. Tvorivosť a fantáziu detí podporujeme v esteticko-výchovnej a pracovno-technickej činnosti. Pohybovú stránku detí rozvíjame rôznymi pohybovými hrami a športovými aktivitami. Medziľudské a rodinné vzťahy  uceľujeme rôznymi projektmi, hrami, diskusiami.

     Lenka Rusnáková

        

          


     JESENNÉ OBDOBIE PRINÁŠA MNOŽSTVO INŠPIRÁCIÍ

     Jesenné obdobie v VI. oddelení ŠKD vítame výrobou jesenných "strašiakov". V pracovno – technickej oblasti sú deti vedené k tvorivému mysleniu, vnímaniu tvarov, farieb, rozvíjaniu technických zručností. Výroba "strašiakov" deti veľmi zaujala a bavila.

     V esteticko - výchovnej činnosti, netradičnou formou, fúkanie atramentu s dotváraním prírodným materiálom, vo svojich prácach pod názvom "Jeseň - škvrna a tvar" vyjadrili deti svoje predstavy o nadchádzajúcom ročnom období.

     V piatok 27.09.2019 deti z III.C triedy strávili v Mestskom parku. Tento čas využili deti na zber gaštanov, listov zo stromov, ktoré následne dali v triede vylisovať, konárikov, ktoré využijú pri ďalšej práci. Deti sa vrátili do triedy oddýchnuté a pripravené na ďalšie vyučovanie.

     Zdenka Kruteková

          

        

  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • +421 47 4333 648 sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.30 do 14.00 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Mgr. Iveta Anderová 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
  • Prihlásenie