• Aktivity

• VÝSTAVA PRÁC Z TECHNIKY

Na hodinách techniky sa okrem teoretických vedomostí venujeme aj praktickej činnosti. Žiaci vyrábajú rôzne výrobky z dreva, hliny, látky, papiera a iných materiálov. V tomto školskom roku sme inštalovali výstavu niektorých najlepších prác.

Za pozornosť určite stojí modely dediniek, kde svoju zručnosť preukázali žiaci z VIII.M a IX.M, ale aj drevené stolčeky, varešky, obrazy z nitiek, autíčka, mačiatka, domčeky a iné práca vytvorené žiakmi našej školy.

Aj napriek tomu, že v súčasnosti je manuálna práca skôr v úzadí, tak v žiakoch je veľký potenciál, ktorý sa aj v rámci hodín techniky budeme naďalej snažiť rozvíjať.

Michal Jóža, vyučujúci techniky

OCENENIE VO VÝTVARNEJ SÚŤAŽI „MY SA NEVIEME SŤAŽOVAŤ“

Vedci aj aktivisti bijú na poplach. Človek sa voči Zemi dlhodobo správa bezohľadne. Dôsledky klimatických zmien začíname pociťovať aj v bežnom živote. Odborníci prestávajú byť optimisti, hrozia kolapsom. Aký máme plán? Čo môžeme urobiť každý deň?

Pozorujme! Každý deň môžeme vnímať krásu prírody, jej energiu, zázračné usporiadanie, ale aj jej zraniteľnosť. Pomáhajme! Každý z nás denne produkuje odpad. Triedenie a recyklovanie odpadu by sa malo stať samozrejmosťou.

Tieto otázky si v podtitule výtvarnej súťaže kládla Galéria J. Kollára v Banskej Štiavnici. Radi sme sa aj my s našimi žiakmi zapojili do výtvarného spracovania odpovedí na tieto problémy. Sme radi, že „odpoveď“ našej žiačky Petry Spodniakovej z VIII.A zaujala porotu a 11.4.2019 si Peťa prevzala Cenu BBSK – Cenu Pohronského osvetového strediska.

Peti srdečne blahoželáme k oceneniu a za podporu svojich žiakov ďakujeme pani učiteľke Mgr. A. Lenhartovej a Mgr. V. Malčekovej.

NA PRACOVNOM VYUČOVANÍ V IV.A

Žiaci IV.A a IV.B triedy radi zhotovujú rôzne výrobky na pracovnom vyučovaní. V tomto zimnom období si ušili krásnych snehuliakov s pestrofarebnými čapicami a šálmi, ktorými vyzdobili školskú chodbu. Aj pri prišívaní gombíkov popustili uzdu svojej fantázie a vyrobili rozmanité obrazy kvetov, snehuliakov, smajlíkov, psíkov, slniečok... Žiaci pracovali na vyučovacej hodine s elánom a nasadením s cieľom vytvoriť pekné dekoratívne predmety.

Mgr. Silvia Brnová

VEDOMOSTNÁ SÚŤAŽ O JÚLIUSOVI SZABÓOVI

Dňa 25. apríla 2018 sme sa zúčastnili už 9. ročníka vedomostnej súťaže O živote a diele Júliusa Szabóa, ktorá sa tento rok niesla v duchu pop-artového umelca Vasarelyho.
          Obe naše družstvá zabojovali a získali okrem nových skúseností aj Pamätný list z rúk pani Kingy Szabóovej. Družstvo mladších žiakov tvorilo: Petra Spodniaková VII.A, Ema Stančíková VII.A a Rebeka Tichá VI.M, družstvo starších žiakov tvorili: Alena Adamove VIII.M, Frederika Biroščáková VIII.M a Filip Caban VIII.M. Družstvo našich starších zástupcov získalo aj prekrásne 2.miesto, čomu sa veľmi tešíme a blahoželáme.

OCENENIE VO VÝTVARNEJ SÚŤAŽI "MY SA NEVIEME SŤAŽOVAŤ"

V rámci hodín biológie sme sa so žiakmi zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Slovenského banského múzea - GALÉRIE JOZEFA KOLLÁRA v Banskej Štiavnici pod názvom „My sa nevieme sťažovať nahlas“. Témou 20. ročníka bola myšlienka „KAŽDÝ DEŇ JE DEŇ ZEME“.

Pod vedením pani učiteliek V. Malčekovej a A. Lenhartovej sme zaslali množstvo výtvarných prác našich žiakov a veľmi sa tešíme, že porota ocenila aj práce dvoch našich žiakov II. stupňa: Olivera Mácsa z V.M a Lucie Igazovej z VIII.M triedy.

Je úžasné sledovať spracovanie témy, tvorivé „hranie sa“ s myšlienkou a následne výsledok! Blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy!

VO SVETE MOTÝĽOV

Do výtvarnej súťaže Galérie Bloom Divín zaslala pani učiteľka Mgr. Veronika Danková práce žiačok VII.A triedy Petry Spodniakovej, Ivanky Ľuptákovej a Andrejky Urbanovej.

MEDZINÁRODNÁ VÝTVARNÁ SÚŤAŽ LIDICE

Medzinárodná detská výtvarná súťať bola založená v roku 1967 k ucteniu pamiatky detských obetí českej obce Lidice nacistami a k ucteniu všetkých detí, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch.

Témou tohto ročníka bola Voda (nad zlato) a zapojili sa aj naši žiaci pod vedením pani učiteľky Mgr. Veroniky Dankovej: Noemi Kuráková V.M, Leah Košková V.M, Nina Lea Anderlová VI.M, Radka Olšiaková VII.A, Sascha G. Štromajerová V.M, Sofia Melicherčíková V.M, Patrícia Oravcová VI.M, Vojtech Baláž V.Š, Dominika Burisová VII.A a Ema Paálová VI.M. Držíme palce!

TECHNIKA QUILLING

Žiaci V.Š triedy sa pod vedením p. uč. Matuškovej a Slížovej pousilovali vytvoriť nádherné quillingové veľkonočné vajíčka. A veru sa im to aj podarilo! Ich drobné pršteky šikovne natáčali nastrihané pásy farebného papiera a vyčarovávali papierové zázraky.

DÚHA 2018

ZASLALI SME PRÁCE DO VÝTVARNEJ SÚŤAŽE VESMÍR OČAMI DETÍ

ZAPOJILI SME SA DO VÝTVARNEJ SÚŤAŽE KĽÚČ OD ZLATÉHO MESTA

POĎAKOVANIE ZA ÚČASŤ V MEDZINÁRODNEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽI

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ O OLYMPIONIZME - POĎAKOVANIE

ANJEL VIANOC 2017

Anjel Vianoc je súťaž vyhlásená Tatranskou galériou v Poprade, do ktorej sa každoročne zapájame. Tento rok sme poslali desať krásnych anjelikov, aby reprezentovali našu školu na celoslovenskej predvianočnej súťaži plnej anjelských nápadov.

PETROHRAD OČAMI DETÍ 2017

OCHRANÁRIK OČAMI DETÍ

MAĽUJEME TIMRAVU

SZABÓOV GRAFICKÝ LUČENEC

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Szabóov grafický Lučenec s podtitulom HRAČKY.

SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ OČAMI DETI

RUSKO MOJIMI FARBIČKAMI

ZASLALI SME PRÁCE DO SÚŤAŽE ZELENÝ SVET 2017

GRAFICKÝ NÁVRH OBÁLKY ŽIACKEJ KNIŽKY

ZASLALI SME PRÁCE DO SÚŤAŽE VESMÍR OČAMI DETÍ

ČO SA DEJE NA VÝTVARNEJ VÝCHOVE?

QUILLING

Vyučovací predmet technika, tentokrát zameraný na rozvíjanie jemnej motoriky u žiakov 6.M triedy ukázal, koľko talentu a fantázie sa ukrýva hlboko v našich žiakoch. Quilling je pomerne obtiažna technika, no žiaci sa pod vedením Mgr. Slížovej a Mgr. Matúškovej zhostili aj tejto neľahkej úlohy nad všetky naše očakávania. Posúďte sami!

Mgr. Aneta Matúšková