• BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA

• Naším cieľom je poskytovať bezpečný priestor pre žiakov, zamestnancov školy, rodičov  a aj v súvislosti s tragickými udalosťami vo Vrútkach, sme prijali bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkali jednak personálnej oblasti ako aj materiálno - technického vybavenia.

Cudzie osoby sa po areáli školy nepohybujú. Návštevy vstupujú cez hlavnú budovu, zapisujú sa do knihy návštev, informátor školy usmerňuje tieto návštevy, zabezpečuje obchádzkovú činnosť.

9 vstupných dvier hlavnej budovy a pavilónu A má certifikované bezpečnostné fólie, ktoré sme zabezpečovali počas letných prázdnin.

Zabezpečili sme opravu prasknutého obvodového múru školy, vrátane vybudovania bráničky.

Areál školy je monitorovaný kamerovým systémom a bezpečnostným systémom.

To sú len niektoré z opatrení prijatých pre skvalitňovanie prostredia našej školy!

• PRVÁ ETAPA VÝMENY ŽALÚZIÍ

• Počas letných prázdnin sme sa pustili do prvej etapy výmeny vnútorných žalúzií za vonkajšie. Je to dlhodobý zámer školy, pretože triedy sú v jarnom a letnom období pri vyšších teplotách prehriate. Nové vonkajšie žalúzie sme namontovali do dvoch tried a sčasti do tretej triedy v hlavnej budove.

Ďakujeme p. Juraštíkovi a firme LUKRA-PLAST s.r.o. za realizáciu a za sponzorský prístpevok. Žalúzie sme mohli zafinancovať vďaka venovaným 2% z daní a príspevkom do fondu OZ Školák Lučenec! Ďakujeme, vážení rodičia, táto pomoc je pre školu nenahraditeľná.

• COMENIA SCRIPT - NESPOJITÉ PÍSMO

• V oblasti rozvoja školy analyzujeme v rámci činnosti metodických orgánov, ako učíme, aké metódy používame, zaujímame sa o to, ako skvalitňovať kompetencie našich žiakov. 6. 3. 2020 sme sa chceli dozvedieť viac o problematike tzv. nespojitého písma – Comenia Script. Celú problematiku nám sprostredkovala Mgr. Andrea Cinegová z INDÍCIE, ktorá niekoľko rokov učí svojich žiakov písať týmto typom písma a teda sa nám dostalo množstvo praktických informácií.

Dozvedeli sme sa o abecede, spôsobe písania, význame tohto druhu písma, o učebných pomôckach, vyskúšali sme si prakticky písanie. Chceli sme sa inšpirovať možnou inováciou do ďalšej práce s našimi žiakmi. Oslovilo nás to, že Comenia Script (https://www.indicia.sk/aktualne-skolenia/comenia-script/o-pisme) je jednoduchšia forma písma blízka súčasným deťom a písmo detí je čitateľné.

• REKONŠTRUKCIA VYKUROVANIA PO DRUHOM TÝŽDNI JEJ REALIZÁCIE

• V druhom týždni realizácie rekonštrukcie vykurovania sa realizovali najnáročnejšie procesy a to napájanie rozvodov z už rekonštruovanej kotolne v hlavnej budove do priestorov jedálne, telocvične, kabinetu telesnej výchovy, šatní, školskej dielne. Namontované boli ďalšie radiátory. Následne sa bude realizovať napájanie rozvodov na chodbe hlavnej budovy a v priestoroch zborovne druhého stupňa.

O organizačnom zabezpečení výchovno - vyučovacieho procesu budeme informovať začiatkom nového týždňa.

• SPOLOČNOSŤ M. R. ŠTEFÁNIKA OCENILA NAŠU ŠKOLU

• 4. 10. 2019 som sa zúčastnila Valného zhromaždenia Spoločnosti M. R. Štefánika v Piešťanoch. Stretnutie s priateľmi zo Spoločnosti M. R. Štefánika prinieslo ocenenie predovšetkým pre ZŠ M. R. Štefanika v Lučenci, ktorá od roku 2008 nesie čestný názov po tejto významnej osobnosti, a ktorá svojimi podujatiami sprostredkováva odkaz Štefánika predovšetkým mladej generácii.

Ďakujem pedagógom a žiakom ako Mgr. Marike Gallovej zo Spoločnosti M. R. Štefánika, s ktorou úzko spolupracujeme a do Lučenca pravidelne prichádza.

Mgr. Gabriela Aláčová

• REKONŠTRUKCIA VYKUROVACIEHO SYSTÉMU PO PRVOM TÝŽDNI

• Po prvom týždni rekonštrukcie vykurovacieho systému v hlavnej budove našej školy sú vo všetkých priestoroch odstránené staré radiátory a rozvody, namontované nové radiátory a začíname s montážou rozvodov.

• NOVÁ JAZYKOVÁ UČEBŇA PRISPEJE KU SKVALITŇOVANIU VÝUČBY CUDZÍCH JAZYKOV

• V školskom roku 2018/2019 sme realizovali projekt „Skvalitnenie vzdelávania žiakov Základnej školy M. R. Štefánika Lučenec prostredníctvom zriadenia jazykovej učebne a dovybavenia školskej knižnice“ v celkovej výške finančných prostriedkov 24 635,13 € zo zdrojov EÚ v rámci Integrovaného regionálneho operačného rámca a Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Výsledkom projektu je nová moderná jazyková učebňa pre skvalitnenie výučby cudzích jazykov, ktorú naši žiači a pedagógovia od školského roka 2019/2020 akívne využívajú.