• VÝTVARNÉ PRÁCE ANDREASA A OLIVERA POSTUPUJÚ NA CELOSLOVENSKÉ KOLO

     • 26.4.2023 sa v CVČ Magnet v Lučenci konalo slávnostné udeľovanie cien v okresnom kole výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Sme veľmi hrdí na našich žiakov, ktorí boli v tejto súťaži ocenení - čestné uznanie získali Stanislava Sliacka z IX.A, Leo Novák z II.B a Alžbeta Illéšová z I.B. Do celoslovenského kola postupujú práce Olivera Gavalca z II.A a Andreasa Novodomského zo IV.B.

      Veľmi sa tešíme z úspechov našich žiakov, Oliverovi a Andreasovi budeme držať palce, aby ich práce zaujali porotu aj v celoslovenskom kole.

      Mgr. Radana Tuhárska

     • KATKA A PAVLÍNKA NÁS REPREZENTOVALI NA KK DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

     • 3. 4. 2023 sa v priestoroch CVČ – Junior a SOŠ informačných technológií v Banskej Bystrici stretli nadšenci histórie, ktorí si zmerali svoje sily v krajskom kole Dejepisnej olympiády. Našu školu  reprezentovali dve žiačky – Katarína Huňavá  (VII.C) a Pavlína Ľuptáková (VIII.C). Dievčatá sa v silnej a početnej konkurencii nestratili, obe sa stali úspešnými riešiteľkami a preukázali skvelé vedomosti nielen z dejepisného učiva svojho ročníka, ale aj z histórie Banskobystrického kraja a z monotematickej časti – história vedy a techniky. Katka v kategórii E obsadila 8. miesto a Pavlínka sa v kategórii D umiestnila na 9. mieste.

      Katka a Pavlínka, ďakujeme za reprezentáciu našej školy a srdečne blahoželáme.

      Mgr. Zita Kubíčeková

     • OKRESNÉ A KRAJSKÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY

     • Ako každý školský rok, aj tento sa naši žiaci zúčastnili veľmi populárnej matematickej súťaže Matematická olympiáda v hojnom počte. Svojimi výsledkami krásne reprezentovali našu školu a všetci sme na nich veľmi hrdí.

      V kategórii Z9 na okresnom kole žiak IX.M Michal Očenáš obsadil úžasné 1. miesto a postúpil aj do krajského kola, kde vybojoval nádherné 7.-9. miesto. Týmto umiestnením nám urobil neskutočnú radosť. Na okresnom kole nás reprezentovali aj ďalší jeho spolužiaci. Neboli síce úspešní riešitelia, ale obsadili veľmi pekné miesta: M. Kúkoľ (5. miesto), A. Azizi (10.-11. miesto), P. Kuvik, S. Vinczeová, J. Ifrim, M. Šarkan, Z. Jakubová, M. Ďuroš, O. Ďalog a J. Cerovský.

      V kategórii Z5 nás na okresnom kole reprezentovali žiaci V.C, V.B aj IV.B a získali naozaj veľmi cenné umiestnenia: E. Kapišovská (3.-6. miesto), R. Babinský (3.-6. miesto), M. Osaďanová (7.-9. miesto), L. Vögel (10.-11. miesto), B. Bariaková(12. miesto) a T. Jánošík (13.-14. miesto).  Aj ich spolužiaci E. Hrončeková, Z. Fedešová, A. Miklóš, L. Ternóczka a L. Huňavý nám svojou účasťou urobili radosť a dúfame, že ďalší školský rok sa im bude dariť ešte viac.

      V kategórii Z6 súťažili žiaci zo VI.C. Napriek ich veľkej snahe neboli úspešní riešitelia, ale taktiež im ďakujeme za účasť a v nasledujúcom roku prajeme viac úspechov: M. Lacko, M. Lekeň, J. Kocúr, A. Polorecký, A. Buris, N. Tóthová, L. Juraštík, L. Bízik, S. Ridzoňová, K. Halgašová a P. Olšiak,

      V kategórii Z7 nás reprezentovali žiačky VII.C s veľmi peknými umiestneniami: M. Malčeková (1. miesto) a K. Huňavá (5.-6. miesto). Ich spolužiačka S. Kráľová síce nebola úspešná riešiteľka, ale tiež sa jej chceme za účasť poďakovať.

      V kategórii Z8 nás krásne reprezentovali žiaci VIII.C: P. Ľuptáková (3.-7. miesto), T. Koronczi (8. miesto), M. Pružinec (9.-10. miesto) a spolužiaci M. Grekčo, M. Cibula, I. Káka, V. Vargová, P. Pollák a Š. P. Kamenský síce nie ako úspešní riešitelia, ale ich snaha nás tiež veľmi teší a ceníme si ju.

      Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a šírenie dobrého mena školy, chceme im popriať veľa ďalších úspechov, tvorivých síl a úžasných nápadov a zároveň nás neskutočne teší, že nám aj takouto veľmi príjemnou formou každý rok poďakujú za našu prácu.

      Mgr. Renáta Vreteničková

     • BIBLIA OČAMI DETÍ - OCENENÉ PRÁCE ŽIAČOK

     • Srdečne blahoželáme našim žiačkam, ktoré boli ocenené v diecéznom kole výtvarnej súťaži Biblia očami detí a mládeže!

      Sofia Oravcová II.B - 1. miesto, II. kategórai

      Barborka Künzelová II.B - 2. miesto, II. kategória

      Tamara Tóthová IV.A - 1. miesto, III. kategória

      Bianka Fridrichová V.C - 3. miesto, IV. kategória

      Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprzentáciu škoyl!

     • TURISTIKA NA ROZHĽADŇU SLOPOVO

     • Dňa 22.4.2023 sa členovia Turistického krúžku pridali k plánovanej turistike KST Sokol Halič, turistike na rozhľadňu Slopovo.

      Ráno nás privítalo slnečným počasím, my sme nasadli na vlak do Utekáča a tešili sa na skvelé zážitky. Z Utekáča sme vystupovali po žltej značke na vrchol Pasiečky. Stúpanie to bolo strmšie ako zvyčajne, ale všetky deti ho zvládli na výbornú. Z Pasiečok sme postupovali na rozhľadňu Slopovo, užili sme si krásne výhľady, aj lety paraglidistov, ktorí sa nám vznášali nad hlavami.

      Zostup do Kokavy nad Rimavicou bol trošku adrenalínový - museli sme sa vysporiadať so strmšími úsekmi a veru ku koncu aj pridať do kroku, aby sme stihli vlak. Všetko ale dopadlo na jednotku a my sme mohli unavení, ale šťastní oddychovať vo vlaku domov.

      Mgr. Radana Tuhárska

     • SLADKÁ ANGLIČTINA

     • Aj v tomto roku sa triedy VI.A, VI.B a VI.C na hodinách anglického jazyka popasovali s prípravou sladkého receptu.

      Prebiehalo to nasledovne: recept si vyhľadali, spracovali ho v anglickom jazyku, doma zrealizovali jeho prípravu, v triede každý svoj recept aj výrobok odprezentoval a nastalo ochutnávanie a hodnotenie úspešnosti. Tá radosť v detských tvárach pri ochutnávaní všetkých maškŕt bola nezabudnuteľná (a môžem povedať, že všetky koláčiky boli famózne)!

      Ďakujem všetkým žiakom spomínaných tried aj ich rodičom za zapojenie sa do našej aktivity. Milí rodičia, môžete byť na svoje deti právom hrdí!

      Mgr. Aneta Matúšková

     • SLUŠNOSŤ A BONTÓN JE STÁLE V MÓDE

     • Veľmi nám záleží na tom, aby sme sa všetci dokázali správať v spoločnosti tak, ako to káže slušnosť či bontón. Vedieť sa pozdraviť, predstaviť, podať ruku, ale aj to, ako sa stoluje, ako usadiť partnerku v reštaurácii, prečo je potrebné vypnúť mobil, ako preukážem úctu prostredníctvom oblečenia, ako zaviažem kravatu, či to, ako prejsť v kine ku svojmu sedadlu, ak už v rade sedia diváci, aj to boli témy, o ktorých sa dozvedeli naši žiaci I. a II. stupňa v rámci výchovného programu Škola bontónu, ktorý sme realizovali 20.4.2023.

      Sme radi, že téma našich žiakov ale aj pedagógov zaujala. Byť slušný, galantný, dodržiavať etiketu ale aj netiketu, sú dôležité zručnosti, ktoré by sme všetci mali ovládať a v každodennom živote používať!

     • OKRESNÉ KOLO VO VYBÍJANEJ

     • 18. 4. 2023 sa na ZŠ Novomeského v Lučenci konalo Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ, ktorého sa zúčastnili aj my po postupe z prvého miesta z okresného predkola.   

      Na okresnom kole sa stretlo 5 najlepších družstiev, kde sa hralo systémom každý s každým. Našu školu reprezentovalo 10 žiačok: Sofia Kráľová VII.C, Nela Júlia Lökeová VII.C, Paulína Moravčíková VII.B, Sára Laššáková VII.B, Nina Tóthová VI.C, Nina Jamnická V.A, Sophia Szmudová V.B, Ema Hrdličková V.B, Ema Gaberová V.B, Ema Kapišovská V.C.   

      Dievčatá prvé dva zápasy z tých povinných nesklamali a obidva vyhrali. Po dvoch výhrach prišiel zápas ten z najťažších, ktorý žiaľ vysoko prehrali. Posledný štvrtý zápas bol o umiestnenie sa na druhej priečke, ktorý však dievčatá nezvládli hlavne po mentálnej stránke a nakoniec obsadili 3. miesto. V našom družstve zavládol smútok, i napriek tomu dievčatám patrí veľká vďaka a poďakovanie za úspešnú reprezentáciu našej školy.

                                                                                                                                  Mgr. Pavel Vranský

     • 3. MIESTO NA OBK FLORBAL ŽIAČKY

     • 13. 4. 2023 sme sa zúčastnili OBK vo florbale starších žiačok ZŠ, ktoré sa konalo v telocvični ZŠ Farská lúka Fiľakovo.

      Hralo sa systémom  v jednej skupine „každý s každým“. Naše žiačky nastúpili v zostave Nicol Plauchová VII.B, Tereza Hrubiková VII.B, Sara Laššáková VII.B, Nikita Lilliana Krištofíková VIII.B, Simona Dobrocká VIII.A, Tamara Cíferová VIII.A, Katarína Kaššaiová VIII.A, Sofia Trebulová IX.B. Dievčatá odohrali 6 zápasov z čoho 4 zápasy vyhrali a 2 zápasy prehrali. Veľmi nás mrzí prehra v dvoch zápasoch ktoré nás delili od postupu na krajské kolo, pretože to boli vyrovnané zápasy, chýbalo nám len šťastie. Celkovo sa naša škola umiestnila na 3. mieste.

      Za úspešnú reprezentáciu našej školy chcem poďakovať všetkým žiačkam, ktoré hrali srdcom, čo si ako pedagóg vážim.

      Mgr. Marek Pentka

     • SOŇA BARANOVÁ NÁS REPREZENTOVALA NA KK BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

     • 17.3.2023 nás na Krajskom kole Biologickej olympiády v kategórii C, teoreticko - praktická časť reprezentovala žiačka VIII.C Soňa Baranová. Soňa obsadila 15. miesto a bola úspešnou riešiteľkou. Ďakujeme za reprezentáciu školy a za prípravu svojej žiačky ďakujeme Mgr. A. Lenhartovej.

  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • +421 47 4333648
   • sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • Haličská cesta 1191/8 98403 Lučenec Slovakia
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.00 do 14.30 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Michaela Holeková 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Facebook: Základná škola M. R. Štefánika, Lučenec Instagram: zsstefanikalc
  • Prihlásenie