• DIVADIELKO V ŠKD

• 11.12.2023 nás prišlo do školského klubu detí potešiť divadielko Hoki Poki. Predstavenie Bacilky a Vitamínky plné pesničiek, humorných situácií a troškou správneho napätia pripomenulo deťom, aká dôležitá je zdravá výživa a ako nám cvičenie vylepší deň. Užili sme si spolu pekný spoločný čas.

Jana Luptáková

• ANJEL VIANOC PRINIESOL ŽIAKOM OCENENIA

• Každoročne sa koná výtvarná súťaž pod názvom Anjel Vianoc, ktorú vyhlasuje Tatranská galéria Poprad. Aj v tomto školskom roku vznikli krásne a zaujímavé anjelské práce našich žiakov I. a II. stupňa.

A že sa nám to opäť podarilo, svedčia aj ocenenia.

Získali sme čestné uznania za kolekcie prác našich malých aj väčších výtvarníkov:

Matej Henžel II.B, Michaela Oravec III.A, Ivan Laššák II.c, Letícia Pavla Jasenková III.A, Sára Tatárková III.A získali uznanie za kolekciu prác Anjeli.

A Nikolas Radič VII.A a Anna Maria Lawhorn IX.A tiež porotu zaujali a odnášajú si čestné uznania za Kolekciu anjelov.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

• VIANOČNÉ TRHY

• Mesto Lučenec organizuje 15.-16.12.2023 na Námestí republiky v Lučenci Vianočné trhy, v rámci ktorých 15.12.2023 vystúpia aj naši žiaci s krátkym programom. V tento deň bude vyhodnotená aj výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica z mesta Lučenec, do ktorej sme sa zapojili aj my. Súčasťou bude aj vianočná tombola!

• POĎTE SA ZAHRAŤ S KOCKOU S MICROBITOM

• Ďalšou zaujímavou aktivitou s microbitmi, ktorú pre svojich žiakov pripravila pani učiteľka Agnesa Setničková, bolo vytvorenie hracej kocky. Microbit museli žiaci v prvom rade naprogramovať. Následne zároveň si žiaci vytvárali kocku, ktorá obsahovala už naprogramovaný microbit. Je dôležité uviesť, že žiaci v týchto aktivitách pracujú tímovo, učia sa rozdeliť si úlohy, spolupracovať, riešiť problémy, aby sa dopracovali k cieľu. A ako taká kocka funguje? Pozrite sa, nehádže sa, ale je potrebné ňou jednoducho zatriasť! Kocka s mirobitom.mp4

• LUČENECKÁ KRÁĽOVNÁ

• 9.12.2023 sa v hoteli Slovan uskutočnil dievčenský vianočny šachový turnaj s názvom „Lučenecká kráľovná“. Turnaj poukázal na rastúcu popularitu a dôležitosť podpory dievčenskej účasti v tomto športe. Hlavná rozhodkyňa turnaja 6-násobná majsterka Slovenska Stella Sáňková, pomáhala vytvárať ideálne prostredie pre súťaž!

Našu školu reprezentovali Nela Hrončeková IV.B, Emma Hrdličková VI.B, Sofia Okohríbová VII.A.

V kategórii dievčat do 11 rokov si 1. miesto vybojovala Hrončeková Nela. Veľka gratulácia, Nelka!

Podobné turnaje poskytujú žiačkam príležitosť ukázať svoje šachové schopnosti. Zároveň, budujú atmosféru vzájomného rešpektu a vytvárajú nové priateľstvá a vášeň pre šach. Takéto podujatia nám pripomínajú, že je dôležité podporovať a rozvíjať mladé mysle v ich snahe dosiahnuť excelentnosť v šachu, bez ohľadu na pohlavie.

Mgr. Yulia Miseng

• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY 🎅❄️

• Je naším tradičným podujatím, počas ktorého otvárame brány pre našich rodičov, starých rodičov a priateľov školy, ale aj pre Mikuláša, čerta a anjelov, aby odmenili všetky deti, pretože si to zaslúžia!

Pre našich najmenších je príchod Mikuláša s jeho družinou magickým zážitkom a my veľkáči to s nimi prežívame! Veď aj my sme boli deťmi!

Ďakujeme, milí rodičia, starí rodičia, priatelia, že ste tento deň strávili s nami! Ďakujeme aj rodičom, ktorí síce nemohli byť medzi nami, ale svoje triedy podporili! Spájame sa v krásnom adventnom čase a posilňujeme vzájomné vzťahy!

• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY

• Každý rok 6.12. sa u nás spája s aktivitou Európsky deň rodičov a školy, nebolo to inak ani tento rok.

V triede IX.B sa už od rána pripravovali samé dobroty, ako prvé sme začali pripravovať banány v čokoláde. Žiaci si jednotlivé úlohy podelili, niektorí robili banány v čokoláde, iní zdobili stromček. Niektorí žiaci sa zúčastnili dňa otvorených dverí na strednej zdravotníckej škole a obohatení poznatkami o škole sa vrátili k nám naspäť do triedy, Samozrejme medzi obľúbené aktivity každý rok patrí aj zdobenie medovníkov. Dievčatá pripravili aj Raffaello pre ostatných a neskôr sa zapojili do aktivity, kde sme spoločne vytvorili svietniky so servítkovou technikou.

Po všetkých aktivitách dostali žiaci zaslúžené balíčky a program sme ukončili s pozeraním vianočného filmu.

Myslím si, že náš posledný spoločný mikulášsky deň si žiaci užili, pozabávali sa, zapojili sa do jednotlivých aktivít a už teraz sa tešia na čarovnú atmosféru Vianoce.

Mgr. Erika Vavríková

• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY V V.C

• Mikuláš, vianočné piesne, zdobenie stromčeka a medovníčkov, spev, tanec, "škriatkovské dielničky" plné úžasných nápadov, šikovné deti a kreatívni rodičia. Takýto vianočný deň si dnes užila V.C trieda. Verím, že krásne výrobky rozžiaria váš vianočný stromček. Ďakujem milí rodičia, že ste prišli medzi nás!

• EURÓPSKY DEŇ RODIČOV A ŠKOLY V II.C

• Európsky deň rodiny a školy prežila II.C športovo. Žiaci aj s rodičmi korčuľovali na zimnom štadióne. Zábavné štafetové hry prevereli korčuliarske schopnosti. Samozrejme hral sa aj hokej. Veľké ďakujem patrí všetkým rodičom. Veľkú zábavu zažili aj veľkí - vrátili sa do detstva a malí zas prežívali nadčenie so spoločných chvíľ.

Mgr. Zuzana Fungáčová