• ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIE V ŠKD

• 27.3.2024 sme v našom školskom klube privítali jedinečnú udalosť - Rozprávkové popoludnie, ktoré prinieslo do našich priestorov čarovnú atmosféru plnú fantázie a dobrodružstvá. Veríme, že to bol len začiatok našej cesty do sveta fantázie a že ešte veľa krásnych príbehov čaká na to, aby sme ich spolu objavili.

Bc. Martina Gurajová

• SVETOVÝ DEŇ OBEZITY

• Naše talentované deti z ŠKD predstavili svoje kreatívne diela na druhom ročníku výtvarnej súťaže ktorá prebieha pri príležitosti Svetového dňa obezity .

Tento rok sme sa sústredili na tému “Ovocie a zelenina ako superhrdinovia”, čím sme chceli zdôrazniť dôležitosť zdravej výživy v boji proti obezite. Každá práca odhaľuje jedinečný pohľad na to, ako si naši mladí umelci predstavujú ovocie a zeleninu v úlohe ochrancov zdravia.

Nechajte sa inšpirovať ich fantáziou a objavte superhrdinské schopnosti, ktoré môže mať každý z nás vďaka správnym stravovacím návykom .

Zdenka Kruteková

• VESMÍR OČAMI DETÍ

• Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Vybrali sme 21 prác žiakov I. a II. stupňa, ktoré nás budú reprezentovať. Držíme si palce!

• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

• Na našej škole sa už stalo pravidlom zorganizovať okresné kolo Chemickej olympiády. Mladí nadšenci chémie z piatich základných škôl sa stretli 14.3.2024 na pôde našej školy.

Ako každý rok, aj teraz, sa Chemická olympiáda skladala z dvoch častí. S náročnou teoretickou časťou sa popasovali žiaci podľa svojich vedomostí a v zaujímavej praktickej časti aplikovali zručnosti do chemických pokusov.

Z našej škola sa zúčastnili tejto olympiády dvaja deviataci – Tobias Koronczi IX.C, ktorý bol úspešný riešiteľ a Róbert Motoška tiež z IX.C

Chlapcom ďakujeme za účasť a prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. Andrea Karlíková, Ing. Marta Marčoková

• FANTASTICKÉ VÝSLEDKY NA OKRESNOM KOLE GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Geografia patrí na našej škole medzi obľúbené predmety žiakov, a tí najšikovnejší to pravidelne dokazujú na okresných kolách olympiád. Po náročnej príprave, kde si žiaci musia naštudovať tematické celky, ktoré nie sú v učebniciach a dokázať svoje zručnosti aj v praktickej časti, sme opäť zaznamenali úspech našich žiakov.

Úspešným riešiteľom sa stal žiak, ktorý dosiahol minimálne 65 bodov z možných 100 bodov. Naši žiaci opäť raz prevalcovali konkurenciu a až traja žiaci postupujú na krajské kolo geografickej olympiády

Piataci súťažili v kategórii G, kde nás reprezentovali šikovné žiačky s nasledovnými výsledkami.

6.miesto:  Miriam Jahodníková – V.C - úspešný riešiteľ

7.miesto: Emma Hrdinová – V.C – úspešný riešiteľ

10.miesto: Lilien Ladošová  – V.C –riešiteľ

Šiestaci a siedmaci súťažili v kategórii F, kde sa o postup do krajského kola so ziskom 87 bodov zaslúžil Ladislav Huňavý.

2.miesto: Ladislav Huňavý – VI.C – postup na krajské kolo

6.miesto: Roman Babinský – VI.C – úspešný riešiteľ

13.miesto: Andrej Buris – VII.C – úspešný riešiteľ

Kategória E patrila žiakom ôsmeho a deviateho ročníka, kde do krajského kola postupujú až dve žiačky.

2.miesto: Katarína Huňavá  – VIII.C – postup na krajské kolo

3.miesto: Alexandra Ličková – VIII.C – postup na krajské kolo

8.miesto: Michaela Malčeková – VIII.C – úspešná riešiteľka

Spomínaným žiakom za dosiahnuté úspechy gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

Mgr. Martina Rajnáková

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• 16.3.2024 sme v našej školičke privítali hlavne malých predškolákov a ich rodičov a starých rodičov, aby sa prišli nielen pozrieť, ako to u nás vyzerá, ale aj preto, aby sa počas sobotného predpoludnia zabavili.

A tak si naši malí návštevníci nielen zaspievali, namaľovali, zašportovali, ale si aj niečo tvorivé vyrobili, objavili krásu chémie, robotiky, matematiky, geografie, prírodovedy, histórie, regiónu a geografie a to za spolupráce našich žiakov a pedagógov! A samozrejme, mohli sa s nami pedagógmi a s našimi šikovnými žiakmi aj spoznať a porozprávať a byť súčasťou skvelej atmosféry. Ďakujeme preto všetkým, ktorí nás v sobotu počas dňa otvorených dverí navštívili. Ak ste to nestihli, stačí sa nám ozvať a školičku Vám individuálne predstavíme!

Veľké poďakovanie patrí celému tímu zamestnancov školy za prípravu a realizáciu nášho už tradičného podujatia - Dňa otvorených dverí!

• BIBLIA OČAMI DETÍ

• Žiaci, ktorí navštevujú katolícke náboženstvo, sa zapojili do výtvarnej súťaže Biblia očami deti. Námet čerpali z knihy Biblie - Starý a Nový zákon: Evanjelium podľa Jána a proroka Daniela.

Ich práce postúpili do diecézneho (krajského) kola: Patrícia Plašienková II.C, Barbora Kunzelová III.B, Tamara Tôthova V.C, Denis Folk V.C, Bianka Fridrichova VI.C, Barbora Bariaková VI.B

Mgr. Jozef Juriga