• VÝLET NA ŠOMOŠKU SA VYDARIL

     • V predposledný deň školského roka sa žiaci 2.B a 2.C triedy zúčastnili školského výletu. Počasie nám prialo, a tak turistická vychádzka tienistým náučným chodníkom Šomoška bola pre deti príjemným zážitkom. Na jednotlivých zastávkach si žiaci overili svoje vedomosti z prvouky i regionálnej výchovy a na vlastné oči sa presvedčili o jedinečnej kráse unikátneho kamenného vodopádu, kamenného mora, či zrúcaniny hradu. Po obhliadke kameňolomu Mačacia sa deti vrátili k vstupnému areálu, kde sa na detskom ihrisku vyšantili a so zakúpenými suvenírmi sa spokojne autobusom vrátili domov.

                                                                                                                                         I. Balázsová, Z. Mészárošová

     • DOVIDENIA, DEVIATACI!

     • Dnes sme sa oficiálne rozlúčili so žiakmi 9. ročníka! Je to krásna tradícia v živote našej školy. Je to deň, ktorý patrí deviatakom! Slová rozlúčky, poďakovaní, ale aj nostalgie a spomienok a čas na vykročenie v ústrety dospievaniu a budúcnosti.

      Naši ôsmaci vyzdobili svojim spolužiakom z 9. ročníka triedy, so svojimi najstaršími spolužiakmi sa rozlúčili aj naši najmenší, prváčikovia.

      Ocenili sme najúspešnejšiu žiačku 9. ročníka, Viktóriu Kalamárovú! Za reprezentáciu školy a realizáciu aktivít sme ocenili z IX.M Ninu Anderlovú, Emku Paálovú, Majku Malčekovú, Natáliu Šinkovú, z IX.A Zuzku Kuvikovú, z IX.Š Petronelu Hédlovú, Tinu Imreovú, Jakuba Kaliňáka, Braňa Melichera, Jána Baliaka, Adama Janča.

      Milí deviataci, želáme Vám veľa zdravia, úspechov, splnených prianí!

      Ďakujeme aj rodičom žiakov 9. ročníka za spoluprácu, porozumenie, podporu!

      My pedagógovia ďakujeme za spoločné roky a dnešné krásne slová od Vás, deviataci!

     • KRÁSNE VECI SA DEJÚ V NAŠEJ ŠKOLIČKE

     • Blížime sa k záveru školského roka! Už teraz sa cítime vďační, že sme ho spoločne zvládli! ĎAKUJEME! Naši žiaci si okrem vysvedčení ponesú domov množstvo pochvál, diplomov a cien!

      Za reprezentáciu školy v rôznych súťažiach oceníme takmer 200 šikovných žiakov! Poďakujeme sa aj za jarný zber papiera! Za odmeny ďakujeme našim rodičom v OZ Školák, spoločnosti Generali a pánovi Krutekovi, kníhkupectvu Knihy - darčeky - Dováľ!

     • TRETIACI NAVŠTÍVILI VČELÍ KRAJ

     • Žiaci III.C v utorok 22.6.2021 sa vybrali na koncoročný výlet do Kokavy nad Rimavicou časť Liešnica. Cestovali sme vlakom k školskému kamarátovi, včelárovi Davidovi Turčanymu. Hneď cestou sme zažili žiakmi ocenený najlepší zážitok, za Zlatnom sme sa ponorili do úplnej tmy, prechádzali sme tunelom. Medzi ďalšie zážitky patrilo pozorovanie včiel z bezprostrednej blízkosti v ochranných overaloch, prednáška o užitočnosti včiel aj s názornými ukážkami, ochutnávka medov a medových výrobkov, či tvorivé dielne, výroba medových sviečok. A dobrodružstvo sme ukončili opekačkou. Cestou naspäť opäť prežili tmu v tunely. Bolo nám super!

      Mgr. Z. Fungáčová, triedna učiteľka,  asistentka učiteľa S.Kováčiková

     • PRVÁCI TRÉNOVALI TENIS

     • 24. júna 2021  sme boli my najmenší z I.B na školskom výlete v Rocket Clube na kurtoch. Pod rukami skúseného trénera Martina sme sa naučili správny postoj, držať tenisovú raketu, odpáliť loptičku. Aj keď sme niektorí držali raketu v rukách prvýkrát, išlo nám to veľmi dobre. Aby bolo teplo pre nás znesiteľnejšie, občas nás „pokropil“ vodou z hadice.

      Cez prestávku sme sa nadesiatovali, a teta Helka nám doniesla občerstvenie – vodičku, nanuky /tie nám urobili najväčšiu radosť/, slané keksíky. Oddýchnutí a posilnení sme išli súťažiť. Našou úlohou bolo odpáliť loptičku a prejsť prekážkovou dráhou. A to všetko na čas. Pani učiteľka nás odštartovala, merala čas a zapisovala. Pani asistentka Bernie so spolužiakmi povzbudzovala. Dali sme do toho všetko, každý chcel byť víťaz. A aj bol. Doslali sme krásny farebný diplom a ozajstnú medailu. Ďakujeme pánovi Podhorovi za krásny deň a super zážitok.

      Triedna učiteľka Mgr. Martina Karáseková, pani asistentka Bernadeta Doróková a žiaci I.B triedy

     • SPOLOČNÉ CHVÍLE VI.C

     • Školský rok sa pomaly končí, známky sú uzavreté, vonku slnko, horúčava, v triedach dusno. Ideálny čas vyraziť na školský výlet. Žiaci VI.C sa takmer jednohlasne zhodli na tom, že menej je niekedy viac a padlo rozhodnutie vyraziť na nám dôverne známu destináciu – priehradu Ľadovo v Lučenci.

      Napriek tomu, že nám z dôvodu až nebezpečne vysokých teplôt nevyšiel pôvodný plán – opekať, sme zažili deň plný zábavy, užili sme si rôzne športové aktivity - bedminton, stolný tenis, ale aj horúceho slnka a poriadne mastných langošov!

      Prajeme krásne prázdniny!

      Žiaci VI.C, Mgr. Veronika Borošová, Mgr. Veronika Horváthová

     • ŽIACI NAVŠTÍVILI OCHTINSKÚ ARAGONITOVÚ JASKYŇU A BETLIAR

     • Dňa 24.6.2021 sa žiaci 3.B a 4.A triedy zúčastnili výletu do Ochtinskej aragonitovej jaskyne, kde mohli vidieť jedinečnú výzdobu, ktorú inde v Európe nenájdeme. Potom nás očakával nádherný Betliar, v ktorom sme mohli vidieť, ako bývala, ale aj aké mala záľuby, šľachta v 19. storočí. Stihli sme si pozrieť aj obrovský park s jazierkom, či jaskyňou pre ľadové medvede. Výlet sa nám naozaj vydaril a plní nových zážitkov sme sa mohli vrátiť do nášho Lučenca.

      Mgr. Radana Tuhárska

     • VÝLED DO VYDROVA

     • Dňa 22.6.2021 sa zúčastnili žiaci II.A a IV.B triedy koncoročného výletu zameraného na poznávanie prírody a histórie našej krajiny. Navštívili Horehornský kraj, kde sa mali možnosť zoznámiť s historickým vláčikom na Čiernohorskej železnici, ktorým sa priviezli na zaujímavé miesto Lesníckeho skanzenu do Vydrova.

      bol veľmi zaujímavý a plný zážitkov. Žiakom sa páčilo všetko čo videli a prežili, nakoľko to bolo pre niektorých miesto inšpirujúce, podnetné a relaxačné. Žiaci sa zúčastnili prednášky ako rastie strom  v lesnej škôlke, mohli vidieť rôzne zaujímavé prírodné úkazy a miesta, ale aj prácu lesníkov a umelcov  v oblasti spracovania dreva. V závere výletu si mohli zakúpiť suveníry, ktorými potešili seba i svojich blízkych.  

      PaedDr. S. Tokárová, PhD , Mgr. Silvia Brnová, asistent učiteľa Monika Krnáčová

     • ŠKOLSKÝ VÝLET VIII.Š - SKLABINÁ

     • Dňa 22.6.2021 sme sa zúčastnili školského výletu v obci Sklabiná v okrese Veľký Krtíš u spolužiaka Jozefa. Bol to deň plný zábavy. Žiaci mali množstvo možností na športové vyžitie od malej hokejovej haly, basketbalového ihriska, biliardu, stolného futbalu, šípok až po osvieženie sa v bazéne. Počasie bolo ideálne, žiaci boli radi, že sa môžu stretnúť a zabaviť sa aj mimo školy. Okrem športových aktivít si žiaci mohli aj pochutnať na grilovaných dobrotách.

      Ďakujeme manželom Dudášovcom za poskytnutie priestorov pre žiakov VIII.Š.

      Mgr. Michal Jóža

     • 67. ROČNÍK HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - REGIONÁLNE KOLO

     • 24.6.2021 sa naši výborní recitátori zúčastnili regionálneho kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Napriek náročným horúcim podmienkam a silnej konkurencii si naši žiaci vybojovali krásne umiestnenia.

      Ľubka Dováľová VII.M - 2. miesto (III. kategória - poézia)

      Marko Kováč VIII.Š - 3. miesto (III. kategória - próza)

      Nové zážitky a skúsenosti získali aj Martin Bodnár VI.B a Liliana Kamenská III.C, ktorí predniesli svoje umelecké texty na vysokej úrovni. Srdečne blahoželáme!

      Mgr. Miriam Portelekyová

  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • +421 47 4333 648 sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.30 do 14.00 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Mgr. Iveta Anderová 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
  • Prihlásenie