• Aktuality a zaujímavosti

    • NIKITA LILIANA KRIŠTOFÍKOVÁ NA ZIMNOM OLYMPIJSKOM FESTIVALE MLÁDEŽE EYOF 2023

     To, že naša škola má vynikajúcich žiakov, potvrdzuje aj Nikita Liliana Krištofíková z VIII.B, ktorá je reprezentantkou SR v ľadovom hokeji. 21.-28.1.2023 sa zúčastňuje Zimného olympijského festivalu mládeže EYOF 2023 v talianskom Friuli-Venezia Giulia. Nikite a jej tímu držíme v reprezentácii školy a Slovenska palce!

      


     HĽADÁME POSILU DO BRÁNY


     TOMÁŠ VAJKO A MAREK ŽÍROŠ VO VÝBERE NAJLEPŠÍCH

     Veľmi nás potešila správa, že naši žiaci Tomáš Vajko VIII.M a Marek Žíroš IX.Š boli nominovaní na výcvikový tábor v rámci Regionálneho výberu do 15 rokov - Stred, ktorý sa uskutočnil v Liptovskom Mikuláši. Chalani, blahoželáme a želáme veľa hokejových úspechov!


     AJ MY CÍTIME HRDOSŤ!

     Nesmiernu radosť a hrdosť prežívame! Bola to sila tímu, kvalita výkonu a hokej ako srdcová záležitosť!

     Radi si opäť pozveme medzi našich žiakov Miloša Kelemena, chalana, ktorý nosí štátny znak na hrudi a od dnes aj bronzovú medailu z Olympijských hier v Pekingu!

     Ďakujeme a blahoželáme chlapcom a celému hokejovému tímu!


      

     PRIDAJTE SA K MALÝM HOKEJISTOM TOMMYMU, ELLE, MIŠKOVI, JURKOVI A LENNYMU 🏒🏒🏒

     Lenny je prváčik, Ella druháčka, Miško, Jurko a Tommy tretiaci na našej škole a zároveň sú to hráči HC Lučenec. Aj prostredníctvom ich príbehov, ktoré rozprávajú fotografie, pozývame detičky a ich rodičov byť súčasťou hokejovej rodiny.

     Aj naša škola je súčasťou tejto skvelej rodiny a radi zdieľame aj s našimi hokejistami ich každodenný život, výhry a prehry, zážitky a stretnutia.

     Spolupráca s HC Lučenec sa prejavuje napríklad aj podporou korčuliarskeho krúžku, realizovaním korčuľovania v rámci Aktívnej stredy v ŠKD či spoluorganizovaním rôznych podujatí ako turnajov, medzi ktoré patrí aj Miniliga M. R. Štefánika!

     https://www.hclucenec.com/

        

        

        

          


     NÁVRAT MILOŠA KELEMENA DO SVOJEJ ZÁKLADNEJ  ŠKOLY

     Ak sme našich žiakov mohli 15.6.2021 návštevou Miloša Kelemena potešiť, tak sme to veľmi radi pre nich urobili.

     Miloš, reprezentant SR v ľadovom hokeji, sa po rokoch vrátil do svojej základnej školy a hovoril o svojej športovej dráhe, odpovedal na otázky žiakov, podpísal množstvo kartičiek a trpezlivo sa so všetkými odfotografoval.

     Bolo to krásne stretnutie po rokoch aj so svojimi triednymi pani učiteľkami, pani učiteľkou R. Tuhárskou a E. Stierankovou.

     Sme veľmi hrdí na našich absolventov a Miloš k nim nepochybne patrí! Ďakujeme, že si našiel čas prísť medzi nás a držíme mu v ďalšej športovej kariére palce!

     Za sprostredkovanie stretnutia vďačíme pani M. Vargovej a za organizáciu L. Plešavskému!

      


     MINILIGA M. R. ŠTEFÁNIKA

     Opäť skvelý ročník za nami! Vďaka patrí HC Lučenec, ZŠ M.R.Štefánika, rodičom a partiám dievčat a chlapcov, ktorí hokej jednoducho ľúbia! Pravidelne počas 8 kôl prichádzali do Lučenca tímy z Trenčína, R.Soboty, Detvy, V.Krtíša, Ružinova, Žiaru nad Hronom a my sme samozrejme hrdí na našich drobcov z HC Lučenec!

     Za realizáciu tejto skvelej aktivity ďakujeme Lukášovi Plešavskému a trénerom HC Lučenec ako rodičom malých hokejistov. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

        


     DETI NA HOKEJ S VÝBORNOU ÚČASŤOU NAJMENŠÍCH

     12.1.2020 zorganizoval HC Lučenec už po druhý raz v tejto sezónev spolupráci so SZĽH podujatie pre deti od 5 do 10 rokov Deti na hokej. Pozývali sme aj my, veď naša škola žije hokejom, realizujeme korčuliarske výcviky a to aj vďaka spolupráci s HC Lučenec. Prišlo veľa detí a rodičov, čím strávili aktívne a športovne nedeľné popoludnie. Ďakujeme za bohatú účasť!

     Za organizáciou a realizáciou podujatia stojí množstvo ľudí, ako sú rodičia, zároveň členovia klubu, S. Vojtek, Z, Vojteková, S. Adamove, T. Jánošík, V. Nagyová, V. Lipiansky, naši pedagógovia zároveň tréneri L. Plešavský, M. Pentka, S. Polomský, žiaci T. Odzgan, M. Kálmán, bývalí žiaci D. Adamove, M. Ukrop, M. Spišiak, M. Števák. Ďakujeme aj im!

        

        


     DETI NA HOKEJ 12.1.2020 - POZVÁNKA


     EURÓPSKE HOKEJOVÉ KRÁĽOVSTVO 2019


     DETI NA HOKEJ 2019


     VO VÝBERE STREDNÉ SLOVENSKO U15:

     JAKUB HRUBÍK A BRANISLAV MELICHER

     https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/reprezentacia-do-15-rokov-pokracuje-v-priprave-s-vyberom-stredneho-slovenska?fbclid=IwAR2EkCzzJzzOTr4oMCRkvs3L3BkzsZ8CvWgVedq4wmZI9g8ficen48XdmA0


     STRETNUTIE S MIROSLAVOM ŠATANOM

     9.10.2019 sme mali tú česť stretnúť sa s p. Miroslavom Šatanom, prezidentom SZĽH. M. Šatan navštívil HC Lučenec v rámci svojho výjazdového stretnutia, aby sa oboznámil s víziami a fungovaním klubu, vypočul si názory a návrhy predstaviteľov klubu.

     Keďže ako škola zastrešujeme hokejovú mládež, na rokovaní som sa zúčastnila aj ja ako riaditeľka školy. Dotazovala som sa ohľadom možností vzdelávania pedagógov v oblasti korčuliarskych výcvikov, výchovných programov pre žiakov, účasti známych hokejistov v regióne medzi mládežou, podpore korčuliarskych výcvikov, spolupráci ako takej.

     Miroslav Šatan navštívil aj malých hráčov po tréningu v šatni. Podpisovalo sa všetko, hokejky, prilby, fľaše a samozrejme nemohli chýbať ani fotky s legendou slovenského hokeja.


      BE THE BEST MINICUP 2019


     PRIDAJ SA K NÁM


     FANDÍME HOKEJU!

      

     Vďaka HC Lučenec sme 4.5.2019 mohli zobrať hŕstku našich hokejistov na prípravný zápas Slovensko – Anglicko pred MS v ľadovom hokej, ktoré začínajú 10.5.2019. Pre všetkých fantastický zážitok, skvelá atmosféra vypredaného hľadiska a najväčšie hviezdy ľadového hokeja. Našim šiestakom a siedmakom sa podarilo získať aj podpis od trénera reprezentácie Craiga Ramsyho.

     Aj to sú aktivity v rámci podpory ľadového hokeja na našej škole, ktoré v spolupráci s HC Lučenec organizujeme. Menší i tí väčší si takúto odmenu zaslúžili!

       


      

     UMB HOCKEY TEAM NAVŠTÍVILI NAŠU ŠKOLU

     V školskom roku 2017/2018 sme nadviazali podnetnú spoluprácu s UMB Hockey team Banská Bystrica http://www.umbhockey.sk/home.php. Vysokoškolský hokejový tím nás pre spoluprácu oslovili ich profesionálnym prístupom vo fungovaní hokejového klubu a hlavne projektom Zo školy na zimák, edícia základné školy.

     Prostredníctvom tohto projektu chce UMB Hockey team Banská Bystrica mládeži prezentovať myšlienku spojenia štúdia na vysokej škole a hrania hokeja, spojenie kariéry a vrcholového športu.

     18. decembra 2017 sme na pôde našej školy privítali PaedDr. Luáša Opátha PhD, hlavného trénera a športového riaditeľa tímu, Davida Primusa a Martina Indrycha, kapitána tímu. Žiakom Š – tried predstavili činnosť klubu, priblížili každodenný tréningový a zápasový proces, hovorili o študijných povinnostiach a pozreli sme si spoločne video Zlaté striebro https://www.facebook.com/umbhockey/videos/801421526707353/. Naši žiaci položili hráčom množstvo zaujímavých otázok.

     Počas besedy zaznel podstatný odkaz pre našich žiakov, aby si vážili pedagógov a školu, aby boli zodpovední v tom, čo robia, dokázali prekonávať aj neúspechy, a že za každým úspechom je poctivá každodenná práca.

     Ďakujeme za zaujímavé stretnutia a podnetné aktivity pre žiakov a za možnosť prezentovať žiakom pozitívne vzory. Za prvý impulz spolupráce ďakujeme pánovi S. Malatincovi.

        

        


         PODPORUJEME PROJEKT UMB HOCKEY TEAM

     ZO ŠKOLY NA ZIMÁK


     BE THE BEST MINICUP 2017

     SKVELÉ TÍMY ČAKAJÚ NA SKVELÝCH FANÚŠIKOV

     14. – 15. 10. 2017 sa uskutočnil 2. ročník futbalovo – hokejového turnaja v Lučenci. Do Lučenca zavítali tímy prípraviek nielen zo Slovenska ale aj z Maďarska a za krásneho počasia a skvelých športových výkonov sme si tieto dva dni užili. Na víťazstvo si brúsili zuby najmä mladí hokejisti z Popradu a Trenčína. Zaslúžene prvenstvo obhájil tím z bratislavského Lamača, ktorému k víťazstvu gratulujeme! Konečné poradie: 1. miesto HKL Lamač, 2. miesto Hokejová škola Be The BEST, 3. miesto HK Poprad White, 4. miesto HK Dukla Trenčín, 5. miesto Vasas SC, 6. miesto HC Lučenec, 7. miesto HK Poprad Blue, 8. miesto HC Veľký Krtíš

     Ďakujeme trénerom HC Lučenec, ZŠ M. R. Štefánika, rozhodcom, rodičom za pomoc pri organizácii turnaja, hráčom za pekné zážitky. Za podporu turnaja ďakujeme aj viceprimátorovi mesta Lučenec p. Pavlovi Baculíkovi.


     ERIK HAŠKO - VYNIKAJÚCI ŽIAK 9. ROČNÍKA A HRÁČ ĽADOVÉHO HOKEJA

     Erik Haško je vynikajúcim žiakom v oblasti výchovno - vyučovacích výsledkov počas celých 9 rokov štúdia na základnej škole i v reprezentácii školy v rôznych vedomostných, literárnych a športových súťažiach. Je zároveň vynikajúcim reprezentantom školy a mesta Lučenec v ľadovom hokeji a hráčom HC Lučenec.   

     Hokejové úspechy

     Jeho najväčším hokejovým úspechom je, že sa dostal v roku 2015 do výberu hokejovej reprezentácie SR žiakov do 15 rokov.

     Sezóna 2015/16:

     26.-29.12.2015 - Turnaj v Poprade - reprezentácia SR 15 - 4. miesto

     8.10.2015 - Výber do reprezentácie (U2001) - Región stred vs. západ

     24.9.2015 - Výber do reprezentácie (U2001) - Región stred vs. východ

     1.9.2015 - Výber do reprezentácie (U2001) - región stred

     27.3.2015 - Nominácia na výberový turnaj (U2001) región stred - Memoriál Holoviča 3. miesto.

     Sezóna 2014/2015:

     Turnaj Detvianska Pasovačka - Najužitočnejší hráč zápasu

     Najlepší hráč Starší žiaci - HC Lučenec

     Sezóna 2013/2014:

     Najlepší obranca, ocenenie HC Lučenec;

     Retro Cup - Najlepší hráč družstva HC Lučenec

     Sezóna 2011/2012:

     Vzorný prístup HC Lučenec

     Školské úspechy

     2015/2016

     Zlaté pásmo celoslovenské kolo Hodžov novinový článok 2016

     3. miesto ObK Geografická olympiáda

     8.miesto ObK Olympiády v anglickom jazyku, kat. 1B

     1.miesto ObK, 1. miesto RK a 3. miesto KK florbal žiakov ZŠ

     2.miesto Skokanská latka Mesta Lučenec

     2.miesto skok do diaľky a 4. miesto skok do výšky Novohradské hry v atletike

     6.miesto skok do diaľky a 4. miesto skok do výšky Obvodné kolo v atletike

     2014/2015

     9.miesto ObK Geografická olympiáda

     2.miesto ObK Európa v škole, kat. 2, próza

     1.miesto ObK a 3. miesto RK florbal žiakov ZŠ   

     7.miesto celoslovenské kolo hádzaná žiakov ZŠ

     2013/2014

     Reprezentácia na ObK Geografickej olympiády

     2012/2013

     2.miesto ObK Geografickej olympiády

     2011/2012

     3.miesto ObK Geografickej olympiády


  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • +421 47 4333648
   • sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • Haličská cesta 1191/8 98403 Lučenec Slovakia
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.00 do 14.30 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Michaela Holeková 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Facebook: Základná škola M. R. Štefánika, Lučenec Instagram: zsstefanikalc
  • Prihlásenie