• LETNÁ ŠKOLIČKA 14.-18.8.2023

• TULÁČIK

Tuláčik.pdf

Už štvrtý rok za sebou sme sa spolu s deťmi vybrali objavovať krásy nášho kraja - a veru, bolo čo obzerať!

Prežili sme spolu krásny týždeň, nachodili pár desiatok kilometrov, občas sme aj ofrfľali boľavé nohy. Ale bolo nám spolu veľmi dobre! Navštívili sme tajomnú Striebornú, Pustý hrad, Ľuboreč, Šomošku aj Bralce.

Ďakujem pani asistentkám Veronike Zaťkovej a Zuzke Mészárosovej za veľkú pomoc, pani starostke obce Ľuboreč za ústretovosť a ochranárom prírody Veronike a Martinovi z CHKO Cerová vrchovina za veľa nových informácií.

Pochvalu si určite zaslúžia všetky deti, ktoré zvládli prejsť každý deň aj viac ako 10 kilometrov a spoznávali tak krásy prírody.

LETNÁ ŠKOLA ZDRAVIA

Letná škola zdravia.pdf

14.8.2023 sme odštartovali našu Letnú školu zdravia. V tomto týždni si deti mohli vyskúšať pohybové aktivity rôzneho druhu cez tradičné hry, skákanie, plávanie, tanec až po najmenej známe hry.

Prvý deň deti prechádzali pohybovou "Mission impossible”, v rámci ktorej museli splniť na prvý pohľad nesplniteľné úlohy. Neskôr sme si povedali informácie o zdravom stravovaní a zahrali si loptové a iné pohybové hry, ktoré deti majú radi.

Druhý deň sme s deťmi vyrazili vlakom do Banskej Bystrice, kde si naplno užívali skákanie a zábavu v ich obľúbenom Bounce parku.

Tretí deň sa niesol v znamení tanečných hier a aerobiku. Deti si zatancovali tradičný stoličkový tanec a neskôr sme prešli aj na menej tradičnejšie tanečné aktivity, ako tanec s loptou, ale aj belgický tanec.

Štvrtý deň sme venovali plávaniu na kúpalisku Miraj Resort pri Lučenci. Aj tu čakali deti rôzne vodné hry, ako napríklad lovenie rybičiek, vodná rozcvička, podplavovanie sa a v neposlednom rade nesmeli chýbať tobogány.

Posledný deň v našej letnej škole bol venovaný netradičným aktivitám a výrobe zdravého, chutného dezertu.

Veríme, že si naše deti letnú školu užili naplno a odchádzali so splnenými očakávaniami celého týždňa. Ďakujeme, že ste boli našou súčasťou a tešíme sa na ďalšie spoločné zážitky.

Mgr. Nicole Gramanich Štromajerová a Mgr. Maroš Bunganič

LETOM SVETOM ZA HRANICE NEKONEČNÝCH OBJAVOV