• Udialo sa v ŠKD

• ZAPOJILI SME SA DO VÝTVARNEJ SÚŤAŽE OCHRANÁRIK

Aj tento rok sme sa so žiakmi z ŠKD zapojili do súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112  a civilnej ochrany, ktorú organizuje Okresný úrad v Lučenci, odbor krízového riadenia.

Zapojilo sa viacej oddelení ŠKD, no do súťaže sme zaslali tieto práce:

I.C: R. Rubintová

III.C: M. Malovcová, E. Schedlingová, T. Ševcová, F. Fungáč, B. Vargová, K.Halgašová

IV.B: K. Huňavá, D.Chudá

Zaslaným prácam držíme palce!

V 2. ODDELENÍ SA NENUDÍME

V našom 2. oddelení sa nenudíme. Pani vychovávateľka Michaela Bozsóová má pre nás stále pripravené nejaké aktivity: športové, vychádzkové, zbieranie gaštanov, vyrábanie rôznych výrobkov, rozhovory na rôzne témy.

Počas uplynulých dní sme si spoločne s 1.oddelením pozreli zaujímavé video o ovečkách zo série ovce.sk, ktoré nás naučili o nástrahách mobilov a internetu. Pozreli sme si tiež aj video o ľudskom tele a naučili sme sa, čo nám hrozí, keď si nedávame pozor na svoju hygienu. Vyrobili sme si aj pohľadnice pre starých rodičov, urobili výstavku prác v triede i pred triedou. Každý pondelok si kreslíme víkendových smajlíkov.

Sme veľmi radi, keď k nám do triedy príde pani asistentka Monika Krnáčová, ktorá nám veľmi rada a ochotne pomáha pri našich aktivitách.

Najviac sa však tešíme z dlhotrvajúceho slnečného počasia a babieho leta, vďaka ktorému ešte stále môžeme naplno využívať naše multifunkčné ihrisko a preliezky v areáli školy.

Michaela Bozsóová

NETRADIČNĚ AKTIVITY V 4. ODDELENÍ

Deti zo 4. oddelenia tvoria a vzdelávajú sa netradičnými aktivitami. Aktivity sú zamerané na individualitu dieťaťa a jeho potrebu vyjadriť svôj postoj a názor. Nezabúdame však aj na prirodzenú tvorivosť detí. Tvorivosť a fantáziu detí podporujeme v esteticko-výchovnej a pracovno-technickej činnosti. Pohybovú stránku detí rozvíjame rôznymi pohybovými hrami a športovými aktivitami. Medziľudské a rodinné vzťahy  uceľujeme rôznymi projektmi, hrami, diskusiami.

Lenka Rusnáková

JESENNÉ OBDOBIE PRINÁŠA MNOŽSTVO INŠPIRÁCIÍ

Jesenné obdobie v VI. oddelení ŠKD vítame výrobou jesenných "strašiakov". V pracovno – technickej oblasti sú deti vedené k tvorivému mysleniu, vnímaniu tvarov, farieb, rozvíjaniu technických zručností. Výroba "strašiakov" deti veľmi zaujala a bavila.

V esteticko - výchovnej činnosti, netradičnou formou, fúkanie atramentu s dotváraním prírodným materiálom, vo svojich prácach pod názvom "Jeseň - škvrna a tvar" vyjadrili deti svoje predstavy o nadchádzajúcom ročnom období.

V piatok 27.09.2019 deti z III.C triedy strávili v Mestskom parku. Tento čas využili deti na zber gaštanov, listov zo stromov, ktoré následne dali v triede vylisovať, konárikov, ktoré využijú pri ďalšej práci. Deti sa vrátili do triedy oddýchnuté a pripravené na ďalšie vyučovanie.

Zdenka Kruteková