• Visegrad

    • PRIVÍTALI SME ŠKOLY Z POĽSKA, BIELORUSKA A ČESKEJ REPUBLIKY

     15.10.-18.10.2018 sme u nás srdečne privítali delegované skupiny z Bieloruska, Poľska a Českej republiky v rámci projektu VISEGRAD. Naše spoločné dni sprevádzal tanec, spev, divadlo, kultúra, umenie, slovenská kuchyňa a krásy slovenskej prírody. Hostí sme na našej škole privítali spevom, chlebom a soľou.
     Nasledoval bohatý kultúrny program: ľudový remeselnícky jarmok, spev,tanec,divadelne predstavenie, prehliadka Radnice, synagógy a iných pamiatok nášho mesta.

     Našim priateľom zo zahraničia sme ukázali krásy slovenskej prírody. Všetci sme sa poriadne zapotili,kým sme sa dostali k Harmaneckej jaskyni,ale jej krása očarila každého. V Čiernom Balogu sme sa previezli čiernohorskou železničkou a poprechádzali sme sa v Lesníckom skanzene.

     Chceme poďakovať všetkým rodičom,ktorí ubytovali našich kamarátov a zažili spolu príjemné chvíle. Vieme, že sa u vás cítili úžasne a nechcelo sa im odísť domov. Veríme, že nové priateľstvá budú pokračovať a možno sa spolu stretneme aj mimo projektových aktivít.

     Tvorivá dielňa so Soňou Pentkovou.mp4

     Tvorivá dielňa s Radkou Tuhárskou.mp4

     Tvorivá dielňa s Davidom Turčánim.mp4

     Tvorivá dielňa s Evkou Srníkovou.mp4

          

                              

                

          


     NÁVŠTEVA GRODNA

     V rámci plnenia medzinárodného projektu VISEGRAD sme sa v dňoch 26.-29.9.2018 zúčastnili výmenného pobytu v Bielorusku v meste Grodno spolu s delegovanými skupinami z Čiech (Olomouc) a Poľska (Krzewice.) Boli sme veľmi milo prekvapení s ústretovosťou a láskavosťou našich hostiteľov. Našim žiakom bolo zo strany bieloruských rodičov dopriatej všestrannej starostlivosti.

     Po nekonečnej skoro 20 hodinovej ceste a udomácnení sa sme prvý deň začali prehliadkou 35. školy, výrobou bábik pre ochranu spokojnej rodiny, navštívili sme mineralogické múzeum 16.školy, v ktorej si žiaci vyskúšali obrábanie vzácnych nerastov a maľovali s minerálmi. Deň sme ukončili prehliadkou mesta.

     Druhý deň bol rovnako zaujímavý. Všetky delegované skupiny ukázali svoju šikovnosť v pripravených workshopoch (maľovanie vajec, varenie pirohov a výroba sviečok.) Po tradičnom obede sme navštívili Agrofarmu v Korobčici. Tu si naši žiaci vypočuli pútavé rozprávanie o živote partizánov počas I.a II. svetovej vojny. Vyskúšali si sedieť v lietadle, liezť do tanku a posedeli si v príbytku lesníka. Po prehliadke skanzenu sme sa vybrali na prechádzku po prekrásnom prostredí Agroparku.

     Program bol nabitý do poslednej minúty. Ostalo nám však aj trochu času na spánok a nadviazanie nových priateľstiev. Očarujúve momenty sú zachytené na fotografiách. Domov sme sa vrátili unavení, ale plní zažitkov.

     Mgr. Miriam Portelekyová

        

          

          

          

                    


     Ďakujeme partnerom projektu VISEGRAD

     Mesto Lučenec
     Mestské informačné centrum Lučenec
     Obec Halič - pán starosta Juraj Machava
     Včelí kRaj - David Turčáni
     Novohradské osvetové stredisko - Eva Srníková
     Andrea Popovičová
     Renata Sucháčová
     Soňa Pentková
     Stredná odborná škola hotelových služieb a dopravy Lučenec
     TSV papier
     Spodstav, s.r.o.

     Ďakujeme našim kolegom za realizáciu tvorivých dielní: Radana Tuhárska, Aneta Matúšková, Michal Jóža

     Za pomoc pri príprave a realizácii: Slavka Adamove, pani upratovačky, pani informátorka Vierka Kapráľová, pán informatik Michal Meszároš, pán vodič Július Suja, pán údržbár Peter Pathó, pán školník Peter Keszeg, Adela Gerátová

     Ďakujeme za prípravu a realizáciu projektu Miriam Portelekyová, Aksana Hlivar, Eliška Slížová

     A veľká vďaka aj našim skvelým rodičom a priateľom školy ako aj vystupujúcim žiakom a žiakom zapojeným do projektu!

            

  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • +421 47 4333 648 sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.30 do 14.00 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Mgr. Iveta Anderová 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
  • Prihlásenie