• Výzva na zapojenie sa do programu

• VÝZVA NA ZAPOJENIE SA DO PROGRAMU

PROGRAM VYUČOVANIA ŠŤASTIA

Vynikajúci preventívny program pre materské a základné školy postavený na výsledkoch pozitívnej psychológie, vhodný na akúkoľvek vyučovaciu či triednickú hodinu!
          Medzinárodná organizácia IWEN založená Nadáciou Svet je s tebou lepší vyhlasuje výzvu na získanie titulov Šťastná škola a Šťastná materská škola pre školský rok 2018/2019

Podmienky pre získanie titulu Šťastná škola/Šťastná materská škola:
          1. zakomponovanie projektu do školského vzdelávacieho programu
          2. uskutočnenie aspoň jednej vyučovacej hodiny šťastia zapojením aspoň jednej skupiny detí a zotrvať v programe v školskom roku 2018/2019
          Úloha, ktorú môžete so žiakmi realizovať:
          Skladačka puzzle. Členovia skupiny majú nakresliť (alebo ľubovolnou technikou vyhotoviť) obrázok na šablónu - puzzle o tom, čo pre nich znamená šťastie. Obrázok je možné skombinovať aj s textom. Z individuálnych obrázkov treba vyhotoviť koláž! K realizácii úlohy použite šablónu zo stránky programu www.hodinastastia.sk, alebo vyhotovte vlastnú.
          3. krátku správu o uskutočnenej aktivite spolu s fotografiami pošle účastník projektu na e-mail hodinastastiask@gmail.com
          4. podmienkou získania titulu v projekte je aj zaslanie dokumentov (na stiahnutie na stránke programu ): čestné prehlásenie podpísané riaditeľom školy a inštitucionálny list do 31. decembra 2018 na e-mailovú adresu: hodinastastiask@gmail.com. Hodnotenie projektov prebieha priebežne do 31.1.2019!
          5. škola, ktorá získa titul sa zaväzuje realizovať každý mesiac aspoň jednu vyučovaciu hodinu šťastia v jednej skupine. Realizáciu vyučovacích hodín nahrá na www.hodinastastia.sk

Platnosť titulu
          • Titul Šťastná škola/Šťastná materská škola platí na jeden školský rok, v súčasnosti sa školy uchádzajú o titul pre školský rok 2018/2019.
          • Získaný titul môžu inštitúcie používať počas jedného školského roka a obnoviť ho v každom roku.
          • Inštitúcia, ktorá získala titul, sa stane členom siete Šťastných škôl.
          • Titul Šťastná škola pomôže propagovať inštitúciu a zároveň s orientáciou na pozitívnu psychológiu posilní jej postavenie v pozícii medzi ostatnými vzdelávacími inštitúciami.
          • Plnenie kritérií kontroluje odborný výbor organizácie IWEN. Pri nesplnení niektorého kritéria bude získaný titul odobratý.

Inšpirujte sa pilotnou ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci https://zsstefanikalc.edupage.org/text34/?
          Webová stránka programu: www.hodinastastia.sk
          Facebook: Hodina šťastia