• Program vyučovania šťastia

• VYUČOVACIE HODINY ŠŤASTIA

Od školského roka 2017/2018 realizuje naša školy Program vyučovania šťastia IWEN. http://hodinastastia.sk/

Hlavným poslaním programu je poskytovanie nápadov a metodickej pomoci k rozvíjaniu schopnosti prežívať šťastie u detí v materských, základných a stredných školách na základe výsledkov pozitívnej psychológie.

Je vedecky dokázané, že vyučovacie hodiny šťastia prispievajú k pozitívnemu psychickému rozvoju dieťaťa a jeho vnútornému blahobytu.

Program vyučovania šťastia na základe prísnych metodických a výskumných výsledkov pozostáva z 10 postupne na seba viazaných tém pre deti materských základných a stredných škôl, ktoré postupne oboznamujú deti s rôznymi zložkami a podmienkami šťastia.

Tematické okruhy:

Telesný pohyb

6/2018/2019

Trvalo udržateľné šťastie

Panel nástrojov programu je pestrý, podporuje individuálne aj skupinové vyučovanie.

Základ vyučovacích hodín šťastia tvorí povzbudzujúce, posilňujúce správanie, a pri realizácii aktivít dostane priestor relaxácia, uvoľnenie napätia, meditácia, rozprávanie vlastných skúseností a príbehov, ako aj spoločné myslenie alebo zážitkové konštruovanie nových poznatkov.

Našou snahou je, aby sme dôležitý cieľ programu – rozvoj schopnosti prežívania šťastia budúcej generácie – dosiahli hravou formou, pomocou kreatívnych úloh a cvičení. Na vyučovacích hodinách šťastia v prvom rade hrá dôležitú rolu hudba, kreslenie a improvizačné hry, fotenie alebo tvorba videa a iné tvorivé aktivity.

Prednosti vyučovacích hodín šťastia

1. Rozvíja u teba schopnosť riešiť problém

2. Rozširuje tvoj obzor a spôsob myslenia

3. Buduje telesné, duševné a spoločenské zdroje

4. Neutralizuje tvoje negatívne pocity

5. Chráni tvoje mentálne zdravie

6. Znižuje agresivitu v kolektíve

7. Zlepšujú sa tvoje vyučovacie výsledky

8. Pokým sa učíš, zároveň sa aj rozvíjaš a stávaš sa šťastnejším

Pridaj sa aj ty k programu vyučovania šťastia! Svet je s Tebou lepší!

Viac informácií o programe nájdeš na stránke: http://hodinastastia.sk/

Ing. Agnesa Setničková- koordinátorka školského programu vyučovania šťastia