ŠKOLA DIGITÁLNEJ EXCELENCIE

• IT súťaže

• 3. MIESTO NELKY PETRINCOVEJ V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI JUNIOR INTERNET

Aj tento školský rok sa na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave uskutočnilo 19. finále súťaže Junior Internet, do ktorého tento školský rok postúpila už druhý krát Nela Petrincová z IX.C triedy. Je to celoslovenská súťaž, ktorá umožňuje žiakom základných a stredných škôl tvoriť v oblasti informatiky v rôznych kategóriách. Naša žiačka súťažila v kategórii JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn, v ktorej prezentovala svoju tvorbu a to veľmi úspešne, pretože získala 3. miesto.

Tento rok sa prihlásilo do súťaže 146 projektov z celého Slovenska a hodnotiaca porota vybrala len 43 projektov rozdelených do piatich kategórií. Výber projektov do finálového kola je veľmi prísny. Každá kategória bola hodnotená ľuďmi, ktorí prednášajú na danej fakulte alebo ľuďmi, ktorí pracujú v danej oblasti informatiky. Ako povedali už na začiatku súťaže, víťazmi sú všetci, ktorí sa dostali do finále tejto súťaže, pretože takú možnosť nedostane každí, len tí najlepší z celého Slovenska.

Súťaž prebiehala dva dni vo veľkej sále FIIT, bola snímaná kamerami a prebiehala naživo. Ten, kto ju chcel pozerať, mohol ju sledovať na youtube.com alebo na ich webovej stránke juniorinternet.sk.

Ešte raz by som chcela Nelke Petrincovej zablahoželať ku krásnemu úspechu, a keďže je žiačkou deviateho ročníka a odchádza od septembra na strednú školu pevne verím, že aj v budúcom školskom roku sa jej opäť podarí zúčastniť sa tejto súťaže a získať ďalšie ocenenie za jej tvorbu.

Mgr. Mária Mäkká

https://www.juniorinternet.sk/cms/nazivo/ 5:46:29

MARTIN CIBULA A TOBIAS KORONCZI VO FINÁLE SÚŤAŽE KOCKÁČ ROKA 2023

Prvý krát sa na Slovensku konala súťaž v informatike, ktorú realizovala Univerzita matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave. Súťaž pozostávala z troch náročných kôl. Do prvého kola sa prihlásilo z celého Slovenska 800 žiakov, z ktorých sa do druhého kola dostalo z každej kategórie 81 žiakov. Kategórie boli tri, a to 8.-9.roč. ZŠ, 1.-2.roč. SŠ a 3.-4.roč. SŠ.

Konkurencia bola veľká, ale z našej školy postúpili do druhého kola ôsmi žiaci, ktorí v škole riešili len za 30 min. 15 náročných úloh zameraných na širokú oblasť informatiky.

Do tretieho finálového kola sa nakoniec dostali len dvaja žiaci, a to Tobias Koronczi a Martin Cibula z IX.C triedy, čo je veľký úspech, pretože v každej kategórii postúpilo už len 27 žiakov z celého Slovenska.

Finálové kolo sa konalo 19.1.2024 v Bratislave. Súťaž pozostávala z teoretickej aj praktickej časti a úlohy, ktoré mali žiaci plniť boli mimoriadne náročné. Pre základnú aj strednú školu boli úlohy rovnaké, takže naši dvaja žiaci mali čo robiť. Na svoj vek a vedomosti, ktoré majú z informatiky ich zvládli skutočne fantasticky, pretože vo svojej kategórii sa umiestnili na 16. a 20. mieste, za čo im gratulujeme!

Mgr. Mária Mäkká