• PIKOPRETEK 2022

     • Pikopretek je športovo-matematická súťaž, ktorú organizuje nezisková organizácia P-MAT už od roku 1997. Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy z 5. - 9. tried základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Naša škola vďaka trojročnej spolupráci s P-MATom sa tento školský rok zúčastnila tejto úžasnej súťaže po prvýkrát. V každej kategórii súťažil jeden tím z našej školy. Táto súťaž preverila nielen matematické a logické schopnosti našich žiakov, ale museli aj poriadne načrieť do svojich fyzických a energetických rezerv.

      Pikopretek sa konal dňa 19.5.2022 na bratislavskej Železnej studienke. Súťažiaci mali za úlohu prebehnúť trať dlhú zhruba 3 km a v rámci nej riešiť rôzne matematické, logické a športové úlohy na stanovištiach umiestnených pozdĺž celej trate. Na trať vybiehali postupne v časových intervaloch. O celkovom poradí rozhodol nielen čas, za ktorý súťažiaci zdolali celú trasu, ale aj body za splnenie jednotlivých úloh.

      Môžem pokojne skonštatovať, že sme strávili úžasný deň v krásnom prírodnom prostredí v spoločnosti príjemných a dobre naladených ľudí, ktorí prišli nielen súťažiť, ale naučiť sa niečo nové, inšpirovať sa novými nápadmi a spoznať iný uhol pohľadu na vyučovanie matematiky. Všetci naši žiaci podali neuveriteľný výkon, bojovali zo všetkých síl, dosiahli krásne výsledky a fantasticky reprezentovali našu školu a vlastne celý región.

      Na záver prajem našim mladým matematikom nielen množstvo takýchto krásnych zážitkov, úspechov a výletov, ale aj veľa nadšenia, energie a síl do budúcnosti. Chcem sa im poďakovať za reprezentáciu a zviditeľnenie našej školy, ale aj za možnosť stráviť krásny deň s úžasnými ľuďmi.

      Mgr. Renáta Vreteničková

     • 1. KOLO FLORBALOVEJ LIGY

     • Po 1. kole 4 zápasy, 4 výhry, skore 28:1! Ďakujeme Kristián Dudáš VI.B, Teo Boroš VI.B, J.Marcinek VII.B, Richard Molnár VII.B, Peter Talán VIII.A, Tomáš Vajko VIII.M, Marek Žíroš IX.Š, Michal Kubáš IX.Š, Marko Varga IX.Š. V júni nás čaká 2. kolo!

     • ATLETICKÝ 4 BOJ

     • 20.5.2022 sa za ideálneho počasia po dlhšej prestávke konala atletická súťaž mladších žiakov a žiačok s názvom „Atletický 4 boj“. Aj naša škola využila pozvánku, a zúčastnila sa atletickej súťaže, kde boli na programe 4 disciplíny – beh 60 m, skok do diaľky, hod raketkou, beh 600 m dievčatá, beh 1000 m chlapci.

      Našu školu reprezentovalo 6 žiakov: Matúš Hrubík VI.B, Dominik Hulák VI.C, Michal Nagy VI.C, Lea Ďurošová VII.A, Paulína Moravčíková VI.B, Simona Dobrocká VII.A.

      Posledná spomenutá Simona nám urobila najväčšiu radosť, nakoľko sa v celkovom poradí po súčte bodov zo všetkých 4 disciplín umiestnila na výbornom 3.  mieste za čo jej gratulujeme,  a ostatným ďakujeme za skvelé športové výkony.

                                                                                                                  Mgr. Pavel Vranský    

     • PIATACI V KINE

     • V.A a V.B trieda spolu s pani učiteľkami triednymi A. Lenhartovou a A. Karlíkovou si spoločne naplánovali skvelú mimovyučovaciu aktivitu a vybrali sa do kina na rozprávku Nezlomná.

     • ZINKA BABINSKÁ - 29. NAJLEPŠIA GEOGRAFKA SLOVENSKA

     • V dňoch 20. a 21.5.2022 sa uskutočnilo celoslovenské kolo v geografickej olympiády v kategórii E v krásnom prostredí Tatranskej Lomnici. Test pozostával z teoretickej a praktickej časti a v konečnom poradí Zinka obsadila 29. miesto. Okrem riešenia náročných súťažných úloh zúčastnení žiaci absolvovali aj terénnu exkurziu a návštevu múzea TANAPu.

      Úspechy Zinky Babinskej v geografickej olympiáda v roku 2021/2022

      Okresné kolo - 1.miesto

      Krajské kolo - 3.miesto

      Celoslovenské kolo - 29. miesto

      Zinke gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

      Mgr. Michal Jóža

     • POSTUP NA KRAJSKÉ KOLO VO FLORBALE

     • Dňa 19. 05. 2022 sme sa zúčastnili Okresného kola v Super florbale st. žiakov, ktoré sa konalo v telocvični ZŠ Farská lúka Fiľakovo. Hralo sa systémom v jednej skupine „každý s každým“ s postupom do semifinále a finále. Naši žiaci v zostave: Marko Varga IX.Š, Michal Kubaš IX.Š, Marek Žiroš IX.Š, Tomáš Vajko VIII.M, Peter Talán VIII.A, Richard Molnár VII.B, Jozef Marcinek VII.B, Teo Boroš VI.B, Kristián Dudáš VI.B. Chlapci odohrali 6 zápasov, z čoho 6 zápasov vyhrali, skóre v zápasoch sme mali 36:2. Po neuveriteľnom výkone našich chlapcov sme sa umiestnili na 1. mieste.

      Ďakujeme chlapcom za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa šťastia na Krajskom kole ktoré sa uskutoční 26. 05. 2022.

      Mgr. Marek Pentka

     • ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ŽIAR NAD HRONOM

     • Dňa 19.mája 2022 sa naši žiaci zúčastnili atletického podujatia Čokoládová tretra 2022 v Žiari nad Hronom.

      Čokotretra je medzinárodný projekt, ktorý motivuje športovať a snívať. Ide o súťaž malých šprintérov vo veku od 6 do 11 rokov. Štvrťfinálové preteky prebehli v Košiciach, Bratislave a Žiari nad Hronom. Do finále postúpili ôsmi umiestnení.

      Našu školu reprezentovali:

      Beh 100 m: Tereza Petrašová I.B - 9.miesto, Dávid Mário Čeman I.B - 2.miesto

      Beh 200m: Elena Sára Landlová III.C -15.miesto, Ella Lašáková. II.B - 24.miesto, Timotej Matisko III.C - 4.miesto, Adam Boháčik III.B 6.miesto

      Beh 300m: Emília Schedlingová V.C 11.miesto, Sophia Szmudová IV.B 15.miesto, Vivien Čemanová V.C 23.miesto, Amália Drugdová IV.B 28.miesto, Ladislav Huňavý IV.C 7.miesto, Roman Babinský IV.C 25.miesto, Juraj Bodor III.C 35.miesto, Tommy Jánošík III.B 38.miesto

      Hod raketkou: Boris Klásek IV.A 1.miesto, Ladislav Huňavý IV.C 4.miesto

      V pondelok 23.5.2022 budú v Košiciach vo finále Čokoládovej tretry Slovensko bojovať o postup do Ostravy piati úspešní postupoví športovci - D. M. Čeman, A. Boháčik, T. Matisko, L. Huňavý a B. Klásek.

      Všetkým zúčastneným gratulujeme za skvelé športové výkony.

      Rodičom - p. Schedlingovej, p. Petrášovi, p. Jánošíkovi a Boháčikovcom ďakujeme za odvoz a skvelé fandenie.

      Mgr. Zuzana Fungáčová

     • VÝSLEDKY INTERNÉHO VÝBERU DO MATEMATICKEJ TRIEDY

     • Vážení rodičia, milí žiaci!

      Zverejňujeme konečné poradie Interného výberu do matematickej triedy pre školský rok 2022/2023.

      ZŠ MRŠ LC Úspešní uchádzači do matematickej triedy.pdf

      Do matematickej triedy je prijatých 29 žiakov! Zákonným zástupcom žiakov našej školy zasielame oznámenie o zaradení žiaka/žiačky do matematickej triedy a rodičom žiakov z iných škôl rozhodnutie o prijatí žiaka do 5. ročníka matematickej triedy.

      V Lučenci, 16.5.2022

      Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy

  • Kontakty

   • Základná škola M. R. Štefánika Haličská cesta 1191/8, 984 03 Lučenec
   • zsstefanikalc@gmail.com
   • +421 47 4333 648 sekretariát školy: 0911 650 190 Mgr. Gabriela Aláčová, riaditeľka školy: 0911 650 189 Bc. Anna Kaššová, výdajná školská jedáleň: 0948 413 421
   • zsstefanikalc@gmail.com Slovakia
   • 35991593
   • 2021507455
   • Mgr. Gabriela Aláčová 0911 650 189 alacova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Bc. Anna Kaššová 0948 413 421 kassova@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
   • Dni školského vyučovania: denne od 7.30 do 14.00 hod. Letné obdobie: denne od 7.30 do 12.30 hod.
   • Mgr. Iveta Anderová 0911 650 190 047 4333 648 sekretariat@zsstefanikalc.sk zsstefanikalc@gmail.com
  • Prihlásenie